Abonament samochodowy – czy tylko dla firm?

Abonament samochodowy – czy tylko dla firm?

W ostatnim czasie coraz więcej firm i instytucji, zamiast tradycyjnego zakupu pojazdów korzysta z tak zwanego abonamentu na samochód. Mało kto jednak wie, że oferta ta jest również dostępna dla osób prywatnych. Czym się różni ta forma od leasingu i na czy jest opłacalna?

Zalety abonamentu samochodowego

Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm zajmujących się wynajmem samochodów w formie abonamentowej. Z punktu widzenia klienta takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim firma, która korzysta z oferty, ma stały, mniejszy miesięczny koszt niż w przypadku jednorazowego, dużego obciążenia w postaci zakupu pojazdu. Przedsiębiorstwa oferujące usługę wynajmu, proponują najczęściej nie tylko sam samochód, ale również i pokrycie kosztów dodatkowych. W przypadku umowy z wypożyczalnią samochodów Carfree klient w ramach abonamentu otrzymuje również OC, AC i Assistance oraz komplet opon na każdą porę roku, wraz z wymianą w autoryzowanym serwisie. Dodatkowo w ramach usługi opłacona jest awaryjna pomoc przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a ponadto – jeżeli jest taka potrzeba – samochód zastępczy. Niewątpliwie największą zaletą abonamentu samochodowego jest fakt, że obejmuje on najczęściej pojazdy nowe.

Dla kogo jest przeznaczony abonament samochodowy?

Z opcji wynajęcia pojazdu w ramach opłaty abonamentowej może skorzystać każdy. Nie należy jednak ukrywać, że najczęściej klientami korzystającymi z tej opcji są firmy i przedsiębiorstwa, wynajmujące więcej niż jeden pojazd. Wynajem abonamentowy jest dużo wygodniejszy niż zakup lub leasing, ponieważ zajmuje dużo mniej czasu i formalności, a przede wszystkim, w przeciwności do na przykład zakupu, nie odbija się na płynności finansowej lub zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie na początku działalności firmy, podczas procesu budowania floty samochodowej, czy kompletowania zespołu pracowników.

Wynajem samochodu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem również dla klientów indywidualnych. Najczęściej z opcji tej korzystają osoby, które przylatują do Polski i muszą przemieszczać się po kraju lub z jakiegoś powodu nie posiadają własnego pojazdu. Firma Carfree, oprócz możliwości odbioru samochodu w wielu miastach w Polsce, oferuje również podstawienie auta na wszystkie lotniska znajdujące się na terenie kraju.

Po zakończonej umowie

Niekiedy problemem dla wielu firm jest sprzedaż posiadanego samochodu. W niektórych przypadkach są to niepotrzebnie zamrożone na dłuższy czas pieniądze. Istnieje co prawda możliwość szybkiej sprzedaży pojazdu, jednak wymaga to znacznego obniżenia jego ceny. W przypadku abonamentu samochodowego nie ma takiego problemu. Już na samym początku klient określa okres, przez jaki chce użytkować auto. Decyzja o tym, czy umowa zostanie przedłużona, jest podejmowana przez przedsiębiorcę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku klientów indywidualnych.

Abonament samochodowy coraz częściej obecnie wybieranym rozwiązaniem. Podczas podejmowania decyzji o wymianie samochodu, warto rozważyć tę formę wynajmu jako alternatywę dla klasycznego leasingu lub zakupu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz