Jak Brytyjczycy oszczędzają na OC?

Jak Brytyjczycy oszczędzają na OC?

Na Wyspach Brytyjskich przepisy w zakresie obowiązkowego OC są nieco inne niż w Polsce. Jazda samochodem również związana jest z koniecznością posiadania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jedyna różnica pomiędzy polskim a brytyjskim OC jest taka, że w tym drugim przypadku ubezpieczeniu podlega kierowca przypisany do konkretnego samochodu na polisie ubezpieczeniowej, a nie sam pojazd.

W Wielkiej Brytanii kierowcą konkretnego auta jest ten, kto widnieje na polisie. Może to być jedna osoba lub kilka. Do poruszania się tym samochodem są uprawnione tylko te osoby, które widnieją na polisie. Warto jednak wiedzieć, że (co jest logiczne) im więcej zostało osób uwzględnionych w dokumencie, tym składka jest wyższa. Brytyjskie OC, w porównaniu do polskiego, jest bardzo drogie i może sięgać nawet połowy wartości samochodu w skali rocznej. Najważniejszym czynnikiem ustalania składki jest wiek kierowcy. Ze względu na bardzo dużą ilość towarzystw ubezpieczeniowych, Brytyjczycy niemal zawsze korzystają z porównywarki internetowej. Jedna z największych, angielskich porównywarek ma w bazie danych aż 139 towarzystw ubezpieczeniowych! W Polsce również możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń OC, dzięki, której zaoszczędzimy czas i wybierzemy najlepsze dla siebie ubezpieczenie OC.

Każdy Brytyjczyk, który garażuje swoje auto, może liczyć na zniżki ubezpieczeniowe. Istotnym elementem jest również podanie odpowiedniego kodu pocztowego. Jeżeli dana osoba mieszka w dzielnicy spokojnej, słabo narażonej na kradzieże, stawka jego ubezpieczenia maleje. Brytyjskie OC pozwala na lepsze dostosowanie składki do pojazdu i kierowcy, który będzie się nim poruszał. Dzięki ubezpieczeniu najmłodsi i najmniej doświadczeni kierowcy już od pierwszych dni jazdy mogą zbierać nie tylko doświadczenie, ale i systematycznie zwiększać okres bezszkodowej jazdy, co w przyszłości wpływa na zniżki w składkach.

Bez względu na fakt, czy mieszkamy w Wielkiej Brytanii, czy w Polsce ubezpieczenie OC jest niezbędne. Aby móc porównać oferty poszczególnych towarzystw, warto skorzystać z nowoczesnego portalu ubezpieczeniowego wygodnie.pl, gdzie w prosty sposób porówna się oferty i zakupi polisę idealną dla siebie. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort życia, dlatego wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest istotnym elementem każdego kierowcy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz