Leasing wciąż popularny wśród firm. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Leasing wciąż popularny wśród firm. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Finansowanie firmowych samochodów w ramach leasingu operacyjnego lub finansowego to wciąż korzystna opcja, z której korzysta wielu przedsiębiorców w Polsce. Decydując się na rozłożenie płatności za nowe auto w ramach leasingu, zyskujesz przede wszystkim mniejsze obciążenie budżetu przedsiębiorstwa, ale także szeroki pakiet korzyści dostępny w ofercie mLeasingu. Zobacz, jaki leasing warto wybrać dla swojego przedsiębiorstwa i co możesz zyskać dzięki takiej formie pokrycia kosztów zakupu aut do firmowej floty.

Jaki leasing warto wybrać? Operacyjny, finansowy czy może wynajem długoterminowy?

Zanim zdecydujesz się na zakup nowego lub poleasingowego auta do swojego przedsiębiorstwa, koniecznie poznaj wszystkie dostępne formy finansowania. Jako przedsiębiorca masz do dyspozycji przynajmniej trzy rozwiązania proponowane w firmie mLeasing.

 1. Leasing finansowy – w tym przypadku przedmiot umowy jest zaliczany do środków trwałych przedsiębiorstwa. Jako leasingobiorca płacisz miesięczną ratę składającą się z części odsetkowej oraz kapitałowej. Warto dodać, że w ramach leasingu finansowego dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, natomiast część odsetkową raty zaliczasz do kosztów uzyskania przychodu.
 2. Leasing operacyjny – druga opcja to leasing operacyjny, który jest najpopularniejszą opcją wśród wielu przedsiębiorców. Zasady są proste. Przedmiot leasingu, czyli pojazd pozostaje w majątku leasingodawcy, natomiast jako przedsiębiorca nie musisz dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Podatek VAT jest doliczany do każdej raty leasingowej, a nie tak jak w przypadku leasingu finansowego – należny do zapłacenia z pierwszą ratą leasingu.
 3. Wynajem długoterminowy – umowa wynajmu długoterminowego pojazdu to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą martwić się o zwrot samochodu po zakończeniu umowy. Zdecyduj się na takie rozwiązanie, jeśli potrzebujesz maksymalnie ograniczyć koszty, a dodatkowo chcesz płacić stałą miesięczną ratę na atrakcyjnym poziomie.

Kiedy już znasz wszystkie trzy cechy charakterystyczne poszczególnych form pokrycia kosztów zakupu pojazdu do firmowej floty, możesz podjąć właściwą decyzję i postawić na finansowanie, które wygeneruje jak najniższe koszty dla Twojego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto kupić auto do firmowej floty z finansowaniem w ramach leasingu?

Jest mnóstwo czynników determinujących opłacalność podpisania umowy leasingowej na nowy pojazd, który chcesz włączyć do firmowej floty. Dzięki współpracy z leasingodawcą:

 • nie musisz mieć kwoty w wysokości równowartości pojazdu w dniu zakupu,
 • możesz wygodnie płacić miesięczne raty leasingowe, a na koniec umowy oddać użytkowane auto w ręce leasingodawcy,
 • zyskujesz realną szansę na zdobycie nowego auta firmowego bez zbędnych formalności,
 • odciążasz firmowy budżet dzięki niskiej racie leasingowej.

Dodatkowo, jeśli skorzystasz z propozycji finansowania w mLeasingu, zyskujesz też dostęp do szerokiego pakietu korzyści. Jako przedsiębiorca możesz wybrać: kartę paliwową, pakiet serwisowy, ochronę opon, a nawet pełne ubezpieczenie OC, AC i NNW w pakiecie. A zatem leasing na firmowe auta to najlepsza z dostępnych opcji, szczególnie jeśli zależy Ci na maksymalnych oszczędnościach.

Co wpływa na cenę leasingu firmowego? Podsumowanie

Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję finansowania, upewnij się, że warunki są adekwatne do możliwości finansowych Twojego przedsiębiorstwa. Każda umowa leasingowa generuje pewne koszty odsetkowe, które są uzależnione przede wszystkim od stawki oprocentowania bazowego. Na ten moment większość umów leasingu jest oprocentowana na podstawie stawki WIBOR(R).

Oczywiście są też inne czynniki rzutujące na całkowite koszty finansowania w ramach leasingu: okres finansowania, wartość pojazdu, kwota wpłaty własnej oraz kwota wykupu. Dopiero po ustaleniu wszystkich tych parametrów, będziesz w stanie ocenić opłacalność podpisania umowy z leasingodawcą.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Google Bookmarks
 • Pinger
 • Śledzik
 • Sfora
 • Wahacz