Odpowiednie wycieraczki samochodowe

Odpowiednie wycieraczki samochodowe

Oczywiście, z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze, najważniejsze będzie odpowiednie odprowadzanie wody oraz wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni szyby samochodowej. Regularna kontrola stanu technicznego wycieraczek pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek podczas podróży w strugach ulewnego deszczu. Wymiana piór wycieraczek zalecana jest co najmniej dwa razy do roku, niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych objawów ich wyeksploatowania.

Zakup nowych wycieraczek

Planując zakup nowych wycieraczek, wybierać możemy pomiędzy klasycznymi wycieraczkami szkieletowymi, wycieraczkami płaskimi bądź hybrydowymi.

Tradycyjna wycieraczka szkieletowa sprawdzi się bardzo dobrze w starszych modelach samochodów. Klasyczna konstrukcja, w której pióro wycieraczki osadzone zostało na szkielecie, dociskanym do szyby przez ramię wycieraczki zda swój egzamin podczas spokojnej jazdy.

Miłośnikom szybkiej i dynamicznej jazdy z pewnością przypadną do gustu mocno aerodynamiczne i doskonale przylegające do szyby wycieraczki płaskie oraz hybrydowe. Poza wysoką skutecznością w oczyszczaniu szyby samochodowej pióra wycieraczek płaskich i hybrydowych charakteryzują się nowoczesnym, atrakcyjnym designem, przez co stanowią miły dla oka dodatek na przedniej szybie samochodu.

Wybór odpowiedniej wycieraczki

Wybierając wycieraczki do swojego samochodu, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią długość piór. Pod uwagę należy wziąć również zalecenia producenta danego modelu auta w kwestii doboru wycieraczek oraz sposób montażu pióra do ramienia wycieraczki. Odradzamy kupno wycieraczek posiadających uniwersalne zaczepy mocujące. Tego typu rozwiązania mogą okazać się problematyczne zarówno podczas montażu nowych piór, jak również w codziennej eksploatacji auta. Wskazany jest zakup wycieraczek wyposażonych w uchwyty montażowe dedykowane konkretnemu modelowi danej marki.

W celu ustalenia odpowiedniej długości piór oraz rodzaju zaczepu montażowego warto skorzystać w wyszukiwarki wycieraczek, którą znajdziemy w wielu sklepach internetowych oferujących pióra wycieraczek. Sprawnie działającą wyszukiwarkę znajdziemy między innymi w sklepie www.dipp.pl

Dzięki tego typu wyszukiwarce bez problemu znajdziemy odpowiedniej długości wycieraczki posiadające uchwyty montażowe zgodne ze specyfikacją techniczną producenta posiadanego pojazdu.

Montaż nowych wycieraczek

Montaż trafnie dobranych piór o odpowiedniej długości można bez problemu przeprowadzić we własnym zakresie. W przypadku wycieraczek posiadających właściwe zaczepy montażowe ich wymiana nie powinna zająć dłużej niż kilka minut. Po zdjęciu z ramienia starych piór i zamontowaniu nowych należy sprawdzić, czy zostały one przez nas odpowiednio i solidnie osadzone na ramieniu wycieraczki.

W pełni sprawne i odpowiednio dobrane pióra wycieraczek decydują o tym, co i w jaki sposób widzimy przez szybę swojego samochodu podczas jazdy w deszczu. Pamiętajmy, że dobra widoczność to podstawa bezpiecznej jazdy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz