Jak wybrać najlepsze OC komunikacyjne?

Jak wybrać najlepsze OC komunikacyjne?

Ile razy przyjmowałeś ofertę bez szczegółowego zapoznania się z nią i porównania z innymi polisami OC? To błąd, który wciąż popełnia wielu kierowców. Tymczasem możesz sam wybrać ubezpieczenie samochodowe, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze OC komunikacyjne.

Porównaj oferty kilku ubezpieczycieli

Nie dowiesz się, czy wybrałeś najlepsze OC samochodu, jeśli nie zapoznasz się co najmniej z kilkoma ofertami. Mimo, że zakres OC jest narzucany odgórnie i regulowany przez prawo, to oferty ubezpieczycieli mogą nieco różnić się od siebie. Przede wszystkim ceną. Powiesz, że nie masz czasu, żeby spotykać się z agentami i rozmawiać o różnych opcjach polisy. W porządku. Ale teraz porównania ofert możesz dokonać samodzielnie. I to nie wychodząc z domu.

Skorzystaj z jednej z porównywarek internetowych i znajdź najlepsze oc komunikacyjne dla siebie. Wystarczy, że wypełnisz formularz danymi dotyczącymi Ciebie i Twojego pojazdu, a także określisz, że interesuje Cię polisa OC na samochód. W efekcie otrzymasz całą listę dopasowanych do Twoich potrzeb ubezpieczeń, które oferują działające na rynku firmy. W takiej porównywarce możesz zobaczyć przede wszystkim, gdzie się ubezpieczyć i jak wysoka będzie Twoja składka.

Skorzystaj z dostępnych promocji

Pamiętaj, że nie jesteś skazany na płacenie kwoty, którą zaproponuje Ci ubezpieczyciel. Możesz ją znacznie obniżyć chociaż dzięki zniżkom, jakie już otrzymałeś za bezszkodową jazdę. Składka mniejsza o 30%, 40%, a nawet 60% od ceny pierwotnej będzie na pewno bardziej przystępna.

Poza zniżkami niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne promocje, pozwalające zaoszczędzić parę groszy i wybrać najlepsze OC auta, które w regularnej cenie byłoby poza Twoim zasięgiem. Ubezpieczyciele proponują chociażby:

 • zniżkę na ubezpieczenie kolejnego auta,
 • rabat na ubezpieczenie nieruchomości przy zakupie polisy komunikacyjnej,
 • niższą składkę za wybór innego TU niż dotychczasowe,
 • zniżkę za zakup większej liczby polis

Przemyśl zakup polisy w pakiecie

Nie od dziś wiadomo, że ubezpieczenia kupowane w pakiecie są bardziej opłacalne. Jeśli za samo OC musiałbyś zapłacić 900 zł, a za pakiet OC/AC 1200 zł to dla większego komfortu i zakresu ochrony warto dopłacić różnicę.

Najlepsze OC pojazdu posiadają dodatkowe zabezpieczenie, w ramach którego otrzymasz większy zakres ochrony przy opłaceniu jednej składki. Najczęściej w ofertach znajdziesz OC z AC mini czy OC z ubezpieczeniem opon. Na etapie wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego zorientuj się także, czy w ramach Twojej składki ubezpieczyciel bezpłatnie wystawi Ci Zieloną Kartę, dzięki której Twoja polisa będzie działała również podczas zagranicznych podróży.

Zapoznaj się z wyłączeniami odpowiedzialności

Niestety wielu kierowców pomija dokładne zapoznanie się z wyłączeniami odpowiedzialności lub z OWU w ogóle. W dziale dotyczącym wyłączeń dowiesz się bowiem, w jakich sytuacjach Twoja polisa nie zadziała. Sytuacje te są zazwyczaj podobne u wielu ubezpieczycieli, jednak mogą się nieznacznie różnić. A skoro diabeł tkwi w szczegółach, te drobne różnice mogą zaważyć na Twoim odszkodowaniu.

Poznaj opinie innych kierowców o ubezpieczycielu

Znalazłeś idealną ofertę dla siebie, ale nigdy nie ubezpieczałeś pojazdu w TU, które ją wystawiło i nie wiesz, czego możesz się po nim spodziewać? Zasięgnij rady innych kierowców, którzy korzystali z usług tego ubezpieczyciela. W Internecie na pewno podzielili się swoją opinią na jego temat. Ich oceny na pewno okażą się pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zasugeruj się rankingiem ubezpieczeń

W sieci możesz znaleźć rankingi ubezpieczeń, czyli zestawienia najlepszych OC komunikacyjnych. Rankingi te są najczęściej tworzone na podstawie danych z porównywarek internetowych. Będą swego rodzaju wskazówką, który ubezpieczyciel cieszy się największym powodzeniem i z jakich powodów. W rankingu znajdziesz nie tylko sama listę najlepszych TU, ale też ich oferty i informację o promocjach.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Google Bookmarks
 • Pinger
 • Śledzik
 • Sfora
 • Wahacz