Numer VIN prawdę ci powie

Numer VIN prawdę ci powie

Zakup samochodu sprowadzanego z USA czy Kanady zawsze obarczony jest ryzykiem – to w pewnym sensie kupowanie kota w worku, bo nigdy nie wiadomo, jak zachowa się samochód przy dłuższej eksploatacji, czy nie ma ukrytych usterek i czy nie jest autem powypadkowym. Ale to ryzyko można zminimalizować, sprawdzając historię pojazdu w raporcie AutoCheck.

Każdy samochód, dopuszczony do użytku posiada numer VIN, czyli swój numer identyfikacyjny. Jeśli znamy VIN pojazdu, który chcemy kupić, można łatwo sprawdzić, co z tym samochodem działo się w przeszłości – jaki miał wcześniej przebieg, czy nie jest kradziony, czy nie był użytkowany jako Taxi, czy nie brał udziału w kolizjach i wypadkach itp. Warto sprawdzać historię sprowadzanego pojazdu przed zakupem, zwłaszcza, jeśli kupujemy auto z USA. – mówi Piotr Sawuła, przedstawiciel serwisu autoDNA.pl, który umożliwia weryfikację historii samochodów na podstawie numeru VIN. Spośród 10 sprowadzanych do Polski ze Stanów samochodów, aż 7 to auta powypadkowe, a wśród nich znaczną większość stanowią samochody po szkodach całkowitych. Takie auta są dużo tańsze niż bezwypadkowe, a więc ci, którzy je sprowadzają, liczą na niezły zarobek.

Żeby sprawdzić, czy pojazd, który chcemy kupić, nie ulegał w przeszłości wypadkom, najlepiej przejrzeć raport AutoCheck. To wiodący, amerykański serwis, który otrzymuje informacje o pojazdach między innymi z Urzędów Komunikacji w USA i Kanadzie, Policji, Straży Pożarnej, stacji kontroli pojazdów, a także od ubezpieczycieli. W raporcie AutoCheck znajdziemy na przykład informacje o liczbie właścicieli pojazdu, odczytach jego przebiegu, historii wypadków, zniszczeniach, dokonanych przez naturę (np. podczas huraganu czy powodzi), a także zgłoszonych usterkach i naprawach serwisowych. Sprawdzając raport AutoCheck wiemy również, czy samochód był kiedykolwiek skradziony lub czy wymieniano w nim lub cofano licznik kilometrów.

Zamawiając AutoCheck u autoryzowanego dystrybutora raportów na terenie Polski, jakim jest serwis autoDNA.pl mamy pewność, że dostaniemy tylko rzetelne i sprawdzone informacje. – przekonuje Piotr Sawuła. Poza raportami AutoChek, w naszym serwisie możesz także obejrzeć wcześniejsze zdjęcia sprawdzanego pojazdu oraz dowiedzieć się, kiedy i gdzie był sprawdzany jego numer VIN. Takie dane udostępniamy dla samochodów sprowadzanych z różnych krajów, nie tylko z USA i Kanady.

Jak widać, kupując samochód nie musimy wcale być zdani na to, co powie o nim właściciel i wierzyć w każde jego słowo. Dobrze jest sprawdzić samemu, czy pojazd, który kupujemy naprawdę jest taki, jak opisuje go sprzedawca i czy jest wart swojej ceny.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz