Muzycy The Scorpions przetestują Amaroka podczas rajdu Dakar

Muzycy The Scorpions przetestują Amaroka podczas rajdu Dakar

Nowy Volkswagen Amarok wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno jako samochód użytkowy jak i rekreacyjny.


Muzycy, pochodzącego z Hanoweru, znanego na całym świecie rockowego zespołu The Scorpions, należą do pierwszych fanów tego dużego samochodu. Ich zdaniem Amarok i muzyka rokowa idealnie do siebie pasują. Gdy zobaczyli auto na żywo, założyciel grupy i pierwszy gitarzysta Rudolf Schenker spontanicznie podjął decyzję, że wypróbuje tego pickupa osobiście na trudnych odcinkach Rajdu Dakar w styczniu 2010 roku.

Rudolf Schenker i wokalista Klaus Meine z The Scorpions byli pierwszymi gwiazdami, które zobaczyły nowego pickupa w zakładach Volkswagena. Od pierwszego spojrzenia byli zachwyceni nowym produktem. „Amarok jest super pod względem stylistycznym, przyciąga wzrok, człowiek ma ochotę natychmiast w nim usiąść i ruszyć przed siebie. On jest jak zwierzę” – powiedział Rudolf Schenker, i uzupełnił: „Taki pickup oznacza dla mnie przygodę, wolność i przyjemność”. A Klaus Meine dodał: „Tym samochodem dojechałbym wszędzie, on jest po prostu „cool”, nie jest napuszony czy przesadzony. To wóz dla prawdziwych facetów.”

Ścisłe powiązanie Scorpionsów z Volkswagenem ma swoją historię: po utworzeniu grupy w 1965 roku ich pierwszym zespołowym samochodem był „ogórek”. Rudolf Schenker, który niedawno wydał książkę „Rock your Life”, z entuzjazmem zareagował, gdy dowiedział się, że Volkswagen Amarok będzie oficjalnym samochodem towarzyszącym Rajdu Dakar. Zaproponował Stephanowi Schallerowi, rzecznikowi Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, że przetestuje pickupa podczas „rest days” rajdu.

„W mojej książce chodzi dokładnie o to: traktować życie jak przygodę, przyjmować każde wyzwanie i po prostu dobrze się przy tym bawić”- tak wyjaśnił artysta swoją motywację. Stephan Schaller ucieszył się z takiego zainteresowania i natychmiast przystał na propozycję muzyka. „Zespół z Hanoweru, który podbił cały świat, doskonale pasuje do marki Volkswagen Samochody Użytkowe, a jeżeli muzycy rockowi są pierwszymi fanami naszego Amaroka, z pewnością dobrze to świadczy o samochodzie i jego designie.” Rudolf Schenker sprawdzi Volkswagena Amaroka pod każdym względem w sobotę, 9 stycznia 2010 roku podczas Rajdu Dakar w Antofagasta w Chile.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe jest oficjalnym dostawcą samochodów na Rajd Dakar, oddaje do dyspozycji organizatorów tej imprezy łącznie 35 Amaroków oraz inne pojazdy, w tym także Multivany PanAmericana.

The Scorpions wydali w ciągu 40 lat łącznie 22 albumy studyjne, sprzedali 80 milionów płyt i otrzymali około stu złotych i platynowych krążków. Uważani są za jedną z najpopularniejszych na świecie niemieckich grup. Ich przebój „Wind of Change” na początku lat 90-tych znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w 11 krajach. Podczas światowych tournee zespół zagrał w ponad 80 państwach. Scorpionsi mają rzesze wiernych fanów przede wszystkim w Ameryce Południowej, Azji i Europie Wschodniej. Na początku tego roku otrzymali nagrodę przemysłu muzycznego „Echo” za całokształt artystycznej działalności.

Amarok – opis oraz zdjęcia

źródło: VW

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz