Wygraj Yeti – 150tyś odwiedzin!

Wygraj Yeti – 150tyś odwiedzin!

Już ponad 150 tysięcy Internautów odwiedziło stronę promującą nowy model Škody – Škodę Yeti, podczas zaledwie kilku dni trwania innowacyjnej kampanii “launchowej” modelu. Z pewnością sukces, ale i dowód na efektywność nowatorskiego połączenia kampanii TV z promocją odsyłającą do wyszukiwarki Google – rozwiązania po raz pierwszy wykorzystanego w Polsce.


Kilka dni temu Skoda Auto Polska S.A. rozpoczęła kampanię wprowadzającą na polski rynek model Škoda Yeti. “Celem kampanii jest oczywiście zbudowanie świadomości nowego modelu wśród grupy docelowej, prezentacja jego cech charakterystycznych oraz podkreślenie przewag produktowych” – powiedział Maciej Michalik, Dyrektor Marketingu w Skoda Auto Polska S.A.

Kluczowym etapem kampanii jest faza wykorzystująca spot telewizyjny z nietypowym zakończeniem. Końcówka spotu ma charakter “call to action” bezpośrednio odsyłając do wyszukiwarki internetowej Google, gdzie w oknie “Szukaj w Google” pojawia się wpisany tekst “Wygraj Yeti”. Jest to przykład akcji, przeprowadzonej po raz pierwszy na polskim rynku, wykorzystującej siłę i potencjał internetowego giganta. Na stronach Google, w tym samym czasie, emitowana jest reklama AdWords kierująca bezpośrednio internautów do konkursu i strony promocyjnej dedykowanej modelowi Škoda Yeti, która, zdaniem Magdaleny Tuczyńskiej, Managing Director Change Connections , w sposób nienachalny prezentuje walory modelu, ale przede wszystkim zaprasza w wirtualną podróż po Europie. “Z pewnością ta pionierska kampania to wielki sukces! Statystyki mówią same za siebie – ponad 150 tysięcy Internautów odwiedziło tę stronę podczas zaledwie kilku dni” – komentuje Grzegorz Krzemień, wiceprezes GoldenSubmarine.

O sukcesie kampanii reklamowych nie decydują wyłącznie statystyki. “Buzz” wokół tej akcji wywołany przez specjalistów zajmujących się komunikacją w Internecie, ludzi odpowiadających za kreatywne formy reklamy, plannerów mediowych, ale również bloggerów i zwykłych użytkowników Internetu – przysporzył impetu akcji i zwiększył jej zasięg. Również Konkurencja usiłowała skorzystać z tzw. efektu Yeti – “takim mianem zostało określone to całe zamieszanie, które dzisiaj obserwujemy w czasie trwania kampanii Yeti” – mówi Arkadiusz Miłek, Kierownik Zespołu Produktu. Jarosław Pająk, Mediacom Interaction Manager dodaje: “cieszy nas również fakt, że zdaniem wielu specjalistów, nasza kampania jest ciekawym “casem”, który z pewnością trafi na sale wykładowe”. Z pewnością innowacyjność i pionierskość aktywności mediowych niesie za sobą również wyzwania. Potwierdza to Maciej Michalik, który zauważa, że “podczas przygotowywania kampanii, praktycznie zawsze działamy pod presją czasu i wielokrotnie musimy podejmować trudne decyzje, często wybierając tzw. mniejsze zło. Mieliśmy pełną świadomość pewnych niedoskonałości, tj. SEO czy potencjalnych działań Konkurencji. Dzisiaj mogę powiedzieć – warto było zaryzykować. W imieniu całego zespołu pracującego nad kampanią, mogę wyrazić moją pełną satysfakcję z realizowanej akcji”.

Za strategię i koordynację działań związanych z kampanią odpowiada Change Integrated. Strategią, planowaniem i zakupem mediów zajęła się agencja Mediacom Warszawa (w tym SEM). Odpowiedzialność za działania internetowe podzielona została pomiędzy Change Connections i agencję GoldenSubmarine. Change Connections powierzono opracowanie koncepcji kreatywnej konkursu internetowego oraz dedykowanej strony internetowej, a GoldenSubmarine przygotowanie materiałów kreatywnych.

źródło: Skoda Polska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz