Polak wygrał w pierwszym wyścigu pucharu ADAC Volkswagen Polo Cup 2009!

Polak wygrał w pierwszym wyścigu pucharu ADAC Volkswagen Polo Cup 2009!

Pasjonującym wyścigiem rozpoczęły się zmagania kierowców w pucharze ADAC Volkswagen Polo Cup na torze w Hockenheim. Zwyciężył Maciej Steinhof pokonując Austriaka Matthiasa Gamaufa, który finiszował drugi, i najszybszego na treningu Elię Erharta z Niemiec.


Lokalny lider – David Jahn ze Speyer – wywalczył szóstą pozycję i jako najlepszy „junior” wzbudził dużą sensację. Bardzo dobry wynik – ósme miejsce – uzyskał także występujący gościnnie Freddie Hunt, syn byłego mistrza świata Formuły 1 Jamesa Hunta.

„To było emocjonujące i dobre rozpoczęcie sezonu, młodzi kierowcy zafundowali widzom wyjątkowo pasjonujące widowisko” – podsumował dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen. „Starsi kierowcy mieli w tym wyścigu przewagę wynikającą z ich doświadczenia, ale trzech nowicjuszy w pierwszej dziesiątce świadczy o tym, jak zacięta będzie rywalizacja w sezonie 2009”.

Maciek Steinhof wysiadł ze swojego 150-konnego wyścigowego Polo z uśmiechem na twarzy. „To było doskonałe rozpoczęcie nowego sezonu” – powiedział najstarszy w 27-osobowej stawce, 23-letni kierowca”. „Matthias i Elia byli rzeczywiście bardzo szybcy. Na szczęście zmuszeni byli do walki między sobą.” Steinhof już na starcie wyprzedził Gamaufa i Erharda i początkowo był na niezagrożonej pozycji. Po wypadku na pierwszym zakręcie przez cztery okrążenia kierowcy jechali za samochodem bezpieczeństwa. Po wznowieniu wyścigu Matthias Gamauf przystąpił do ataku i wyprzedził Steinhofa. Polak szybko jednak odzyskał utraconą pozycję. Pierwsza trójka przez wszystkie okrążenia jechała zderzak w zderzak. Na ostatnim okrążeniu Gamauf przeszedł do ostatecznego ataku i w widowiskowy sposób przyblokował Erharta zajmując drugie miejsce.

Wzloty i upadki w Hockenheim przeżywali miejscowi zawodnicy. Vivien Volk ze Speyer wystartowała z szóstego miejsca, jednak wypadek zaraz po starcie przesunął ją na dalszą pozycję. Z drugim czasem okrążenia 19-latka udowodniła jednak, że możliwe było osiągnięcie dobrego wyniku mimo ostatecznego 18-tego miejsca. „Miałam pecha. Za dwa tygodnie będziemy się ścigać na moim ulubionym torze EuroSpeedway w Lausitz. Wiele sobie obiecuję po tym wyścigu.” Bardziej niż zadowolony był David Jahn, również ze Speyer. „Zakończyć swój pierwszy wyścig jako najlepszy debiutant, to super osiągnięcie” – stwierdził osiemnastolatek, który przeszedł z gokartów do samochodów turystycznych.

Gościnnie występujący zawodnik Freddie Hunt był zadowolony ze startu w pucharze Polo. „Sprawiło mi przyjemność, że mogłem jechać samochodem z dachem nad głową” – powiedział Brytyjczyk, który zazwyczaj występuje w ADAC Formel Masters powered by Volkswagen.

Źródło: Volkswagen, fot. Volkswagen,

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz