Nie tylko forum i samochody

Nie tylko forum i samochody

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest
bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.

Tym o to cudownym akcentem, napisanym przez wychowanków Domu Dziecka w Turawie pod Opolem, chciałbym w kilku zdaniach opisać te Kilka radosnych chwil ,jakie mogliśmy im dać my, czyli nasza forumowa Społeczność.

Któregoś dnia na spocie Grupy Opolskiej narodziła się idea, aby wspomóc najbardziej potrzebujących,po konsultacjach wybór padł na Dom Dziecka w Turawie,termin spotkania z dzieciaczkami z dyrektorem placówki ustaliłem na 25.10.08,czyli zostało nam niecałe 3 tyg., na wymyślenie czegoś,czym można by było ich zainteresować(jedną z atrakcji jaka się udało mi załatwić to wycieczka do mojej firmy Elektrownia Opole),oraz najważniejsze,zbiórka pieniężna na paczki.

W naszej grupie uzbieraliśmy 865 zł które planowaliśmy przeznaczyć na paczki oraz koszulki na nagrody które udało się załatwić z Carshopu (sklep tuningowy z Opola).Któregoś dnia YGD poinformował mnie,że została nadwyżka z pieniędzy które były zbierane na migrację naszego serwera,zostanie przekazana na ten szczytny cel(miało to być wedle jego wstępnych ocen,parę stówek)pomyślałem sobie dobre i to,przeznaczy się na nagrody,a tu wieczorem dostaje informacje,ze to będzie 1750 zł po prostu spadłem z krzesła.W tym wypadku po konsultacji w dyrektorem i wychowawcami placówki,ustaliliśmy na co zostanie przkezana ta suma. I tak zakupione zostało
– kamera z twardym dyskiem jvc(przekazana dyrektorowi) aby mogli sobie choćby utrwalać takie jak ta chwila
-odtwarzacz dvd Philipsa(przekazane dyrektorowi)
-10 odtwarzaczy mp3 1 gigowych(2 przekazane dyrektorowi dla dzieci wyróżniających się,reszta na nagrody)
-35 paczek ze słodyczami
W tym miejscu chciałbym nadmienić iż gdy by nie nasza społeczność forumowa,niestety na taki zakup byśmy sobie nie pozwolili. Na dzień przed tj.24 w zasadzie zakończyliśmy wszystkie kwestie organizacyjne
i powiem szczerze oczekiwaliśmy następnego dnia jak na przysłowiowych szpilkach, ponieważ to pierwsza taka inicjatywa.
I w końcu nastał ten dzień,na początek 7 aut z naszej grupy i miejscowy transporter zabrało wychowanków na wycieczkę do elektrowni,reszta miała dojechać pod elektrownię.Po udanej wycieczce spora kolumna aut wyruszyła w stronę Turawy,na imprezę główną,której atrakcją były konkursy zabawy i integracja dzieci z nami,tu przytoczę konkursy jakie się odbyły:

– konkurencja 1- konkurs wiedzy motoryzacyjnej. Dwie drużyny ( ochotnicy), 3 osobowe. Te dwie drużyny będą brać udział we wszystkich konkurencjach. Reszta dzieci, kibicuje. Każda drużyna, wybiera kapitana, to on będzie wybierał pytania, odpowiadał na nie przy pomocy pozostałych uczestników grupy. W komisji są goście, to oni oceniają odpowiedzi ( od 1 do 5 pkt).Komisja czyta wylosowane pytania, kapitan drużyny konsultuje się z drużyną i odpowiada, czas do odpowiedzi, pół minuty. Drużyna która zdobędzie więcej punktów zdobywa jeden duży punkt za konkurencję 1.
– konkurencja 2, na początku spotkania, w części konkurencyjnej, wśród chętnych rozdane zostaną kredki i kartki bloku. Ogłoszony zostanie konkurs plastyczny, rysunkowy. „Narysuj vw, który najbardziej ci się podobał”, konkurs ten będzie trwał przez cały czas trwania spotkania i zostanie rozwiązany na koniec.
– konkurencja 3 „ mój vw z niczego”, wśród 2 drużyn rozdane zostaną kartony, małe pudełka, taśma klejąca, gazety, art. Papierowe. Na znak drużyna w ciągu 5 minut ma zbudować z tych rzeczy samochód marzeń. Najpiękniejszy wg komisji , zostanie nagrodzony punktami dla drużyny.
– konkurencja 4, tor przeszkód z panem samochodzikiem. Każda drużyna wybiera 3 pomocników z gości przybyłych, to ich sprawdzimy jakimi są kierowcami. Na holu rozstawiony będzie tor przeszkód 4 przeszkody. Każde dziecko startuje w tej konkurencji z osobą dorosła, której zawiązujemy oczy. Para do dyspozycji ma samochodzik ręcznie sterowany. Dziecko naprowadza głosem , starszego gdzie ma jechać ten z zawiązanymi oczami musi pokonać, tor. Max ilość pkt to 4, każda przeszkoda strącona, odejmujemy 1 pkt. Suma punktów zdobytych w tej konkurencji doliczana jest do punktacji danej grupy.
– komisja zbiera rysunki , ocenia, ogłasza zwycięzcę. liczone są punkty drużyn, wyłoniona zostaje drużyna zwycięska. Ona zostaje nagrodzona, oraz dziecko które zwyciężyło w konkursie plastycznym.
Było naprawdę fajnie i kupę zabawy(foto poniżej)
Po konkursach dzieciaczki zaprosiły nas do miejsc gdzie mieszkają czyli swoich pokoi,po wspólnym spędzeniu czasu każde z 35 dzieci na koniec otrzymało
paczki ze słodyczami i formowymi gadżetami.Na tyle ile mogliśmy tak zoraganizowliśmy te parę radosnych dla nich i dla nas chwil,zakończę to tym akcentem

Serdeczne podziękowania dla Opolskiej Grupy VW,za poświęcony czas,wspaniałą zabawę,prezenty,mnóstwo atrakcji i uśmiech……

Składają wychowankowie Domu Dziecka W Turawie

Po prostu nic dodać nic ująć.

na koniec szczególne podziękowania dla osób które pomogły mi w ogarnięciu tego
Softrm bez ciebie bym nie dał rady,odpowiadał za kwestie finansowe.
Pyton pomoc w organizacji
Piotraz i flaszka pomoc przy pakowaniu
majster heniek smycze
Pontos porządne siatki na nagrody i paczki
ygd forumowe długopisy i przekazanie takiej sumy
oraz wam drodzy forumowicze za wkład jaki wnieśliście,i oczywiście dla całej naszej Grupy Opolskiej która stanęła na wysokości zadania, jesteście wielcy!

Jaszczur/Grupa Opolska

Kilka zdjęć z imprezy:

Więcej informacji i zdjęć na FORUM.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz