Bugatti Veyron Grand Sport Targa!

Bugatti Veyron Grand Sport Targa!

Długo musieli wszyscy zainteresowani czekać na wersję ze zdejmowanym dachem, ale warto było!

Już 16go sierpnia zostanie zaprezentowany nowa odmiana Veryona podczas konkursu piękna samochodowego – Pebble Beach Concourse d’Elegance – wersja ta została nazwana Grand Sport i posiada zdejmowany dach. Do pierwszych klientów trafi już za kilka miesięcy (na początku przyszłego roku). Przypuszcza się, że wszystkie zostaną rozsprzedane w ciągu kilku godzin. Może to zaskakiwać, biorąc pod uwagę fakt, że wersja ta jest wyceniana w Wielkiej Brytanii na 840000 funtów, co daje zawrotne 3,5miliona złotych!

Przypomnijmy, ze Veyron to dzieło inżynierów Volkswagena. Napędzany jest silnikiem W16, który to jest bezpośrednim rozwinięciem silników W8, W12 zasilających topowe modele Audi i Volkswagena. Bugatti Veyron 16.4 to jeden z najszybszych i najdroższych supersamochodów produkowanych seryjnie na świecie.

Warto dodać, że kosztujące około miliona euro auto jest sprzedawane z potężną stratą rzędu 5 milionów euro,  taki koszt bierze się z faktu podzielenia całkowitej inwestycji w całe przedśięwzięcie związane z autem na liczbę sprzedawanych ezgemplarzy.  No cóż, kosmiczna technologia kosztuje. Prawdopodobnie jeszcze przez długie lata nie zobaczymy auta, które by było w stanie dorównać osiągami, rozwiązaniami, poziomowi bezpieczeństwa, czy zachowaniu podczas jazdy.

Mierzące prawie 4,5m auto, napędzane jest na 4 koła systemem Haldex. Silnik generuje zawrotne 1001koni i aż 1257Nm z pojemności 7993ccm, dodatkowo silnik wyposażony jest w cztery turbosprężarki, bezpośredni wtrysk paliwa, oraz aż 10 chłodnic, wszystko to pozwalaja rozpędzić się ważącemu prawie 1900kg Veyronowi do setki w 2.5s, do 200 w 7.3s, do 300 w 16,7s a do 400km/h w niespełna minutę! 1/4 mili auto pokonuje w 10,2s.

Producent deklaruje spalanie w cyklu miejskim na poziomie 40 litrów na sto kilometrów, na trasie zaledwie 14,7 litra. Przy prędkości maksymalnej auto może spalić nawet 125l/100km, co wystarczy na przejechanie zaledwie 8 minut (zbiornik paliwa ma 100 litrów). Bugatti deklaruje, że auto ze swojej maksymalnej prędkości jest w stanie wyhamować w zaledwie 10 sekund, mają to zagwarantować 8-tłoczkowe, tytanowe zaciski, oraz potężne tarcze z włókna węglowego.

Poniżej film zrealizowany przez TopGear, James May osiąga na niemieckim torze Volkswagena 407.9km/h!

[youtube:http://pl.youtube.com/watch?v=SOAyLGH1sFo]

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz