Dobry sklep lakierniczy – jakie produkty w nim kupisz?

Dobry sklep lakierniczy – jakie produkty w nim kupisz?

Dbanie o auto to dbanie o lakier. Stan powłoki karoserii jest nie tylko wskaźnikiem ogólnej kondycji samochodu, ale również informacją o zaangażowaniu posiadacza pojazdu w jego pielęgnację. Lakiernictwo samochodowe to dość duża gałąź branży motoryzacyjnej, a sklep lakierniczy odwiedzają nie tylko zawodowi lakiernicy. Co znajdziesz w dobrze zaopatrzonym sklepie tego typu? Który powinien zwrócić Twoją uwagę?

Sklep lakierniczy i podstawowe materiały lakiernicze

Dobrze wyposażony sklep lakierniczy – który można znaleźć pod tym adresem: https://www.dlalakierni.pl/ – będzie miał do zaoferowania swoim klientom nie tylko produkty specjalistyczne i rzadko spotykane, ale również te zupełnie podstawowe. Do grupy niezbędnych produktów, bez których nie może pracować żadna profesjonalna lakiernia samochodowa, zdecydowanie należą akcesoria polerskie, a więc:

 • gąbki;
 • papiery ścierne (różnorodna gradacja);
 • aplikatory do lakieru;
 • nakładki (pady) na maszyny polerskie.

Bez dobrego papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości niemożliwe jest prawidłowe usunięcie lakieru czy rdzy. Aplikatory od uznanych producentów usprawniają pracę każdego lakiernika. Bez odpowiednich padów nie byłoby mowy o szybkim i efektownym polerowaniu lakieru.

Każdy z wymienionych w powyższej liście produktów znajdziesz w dobrym sklepie lakierniczym. Lakiernictwo jednak na podstawach się nie kończy. Jakie jeszcze artykułu lakiernicze powinny znaleźć się w ofercie sklepu czy hurtowni lakierniczej?

Woski, lakiery, zaprawki, korektory

To kolejna grupa produktów, bez których sklep lakierniczy nie zaspokoi potrzeb swoich klientów. W dobrym punkcie sprzedażowym z artykułami lakierniczymi znajdziesz więc twarde woski do lakieru, woski w mleczku czy sprayu, syntetyczne, naturalne oraz hybrydowe.

W sklepie lakierniczym nie powinno też zabraknąć wysokiej jakości lakierów kolorowych, które będzie można dopasować do barwy powłoki karoserii, a także lakierów wykończeniowych. Te ostatnie produkty dodadzą dodatkowej głębi i intensywności powłoce karoserii. Są oczywiście produktami dodatkowymi, jednak potrzebnymi nie tylko dla lakierni profesjonalnej, ale nierzadko również dla małych domowych warsztatów.

Nie można zapominać o zaprawkach i korektorach do lakieru, z których pomocą można usunąć drobne zarysowania czy odpryski. Szeroki wybór tego typu produktów pomoże w usuwaniu także mikrozarysowań, czyli tak zwanych hologramów. Wszystkie uszkodzenia powłoki karoserii nie tylko psują estetykę auta, ale również mogą stawać się źródłem korozji. Dobry sklep lakierniczy na pewno będzie miał w swojej ofercie wiele preparatów do korekty ubytków i zarysowań lakieru.

Akcesoria polerskie i pozostałe preparaty

Dobry punkt sprzedażowy, tak stacjonarny, jak i sklep lakierniczy online, będzie miał w ofercie również akcesoria dla miłośników auto detailingu, takie jak krążki polerskie różnego rodzaju czy specjalne ściereczki do polerowania lakieru.

Poza oczywistymi produktami lakierniczymi w takim sklepie znajdą się również inne preparaty do auto detailingu, środki czyszczące czy nabłyszczające (nie tylko do lakieru, ale na przykład tapicerki).

Dobrze wyposażony sklep lakierniczy będzie miał podstawowe i specjalistyczne produkty. Znajdą się w nim także akcesoria do maszyn polerskich, a także dodatkowe kosmetyki do auto detailingu!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Google Bookmarks
 • Pinger
 • Śledzik
 • Sfora
 • Wahacz