Wyciągarki samochodowe – nieocenione wsparcie podczas offroadowych wypadów samochodem lub quadem

Wyciągarki samochodowe – nieocenione wsparcie podczas offroadowych wypadów samochodem lub quadem

Odkryj urządzenia stworzone z myślą o fanach offroadowego szaleństwa. Oto propozycje, które doceni każdy fan jazdy poza trasą.

Wyciągarki do offroadu – jak wybrać odpowiedni model?

To obowiązkowy element wyposażenia każdego fana offroadu – wyciągarki samochodowe powinny znaleźć się w każdym aucie używanym w wycieczkach poza trasę. Najważniejszą zaletą jest możliwość wyciągnięcia innego kierowcy lub samego siebie z opałów, jednak to nie wszystko. Podczas szaleńczych wypadów w niezbadane tereny wyciągarki mogą być wykorzystywane w naprawdę różnych celach – limitem jest jedynie kreatywność.

Wyciągarki offroadowe dzielimy na dwa główne typy, choć istnieje także kilka innych. Oto najważniejsze warianty, które pojawiają się w offroadowym zastosowaniu:

 • Wyciągarki elektryczne – odpowiedni wybór dla niemal każdego kierowcy. Są stworzone z myślą o prostocie obsługi, efektywności pracy i wysokim uciągu. Działają szybko i pozwalają na wyciągnięcie dużego ładunku, a ponadto są tanie i lekkie. Możemy je wykorzystać w praktycznie dowolnym pojeździe – z tego powodu są często wybierane przez fanów offroadu i nie tylko.
 • Wyciągarki ręczne – takie rozwiązanie sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach lub przy wykorzystaniu z pojazdami o niewielkiej masie. Tego typu wyciągarki pozwolą na przykład na wyciągnięcie quada z rowu, jednak cięższe ładunki mogą stanowić pewien problem. Korzystają wyłącznie z siły naszych ramion, jednak mimo tego pozwalają na osiągnięcie naprawdę wysokiej efektywności przez wykorzystanie praw fizyki.

Najważniejszym parametrem urządzeń tego typu jest jego uciąg, który określa, jak ciężki pojazd możemy obsłużyć. Aby dobrać odpowiednią wyciągarkę, wystarczy skorzystać z prostego wzoru. Możemy pomnożyć dwukrotnie oszacowany samodzielnie ciężar pojazdu lub pomnożyć przez 1,5 maksymalną masę zapisaną w dowodzie rejestracyjnym. Wynik to minimalny uciąg wyciągarki, która posłuży nam w offroadzie. Zawsze musi być on większy niż masa samego pojazdu – w pracy wyciągarki musimy uwzględnić także tarcie, różnice wysokości i inne czynniki.

Postaw na wysokiej klasy osprzęt offroadowy

W Polsce możemy skorzystać z wielu ekscytujących tras offroadowych – to miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić! Tradycja jazdy poza znanymi szlakami nie jest co prawda tak rozwinięta nad Wisłą, jak na przykład w USA, jednak nasi producenci zdobywają uznanie na całym świecie. Przykładem może być marka Dragon Winch, która cieszy się zainteresowaniem klientów także z państw, w których offroad jest bardzo popularny.

Wyciągarki samochodowe polskiego producenta są tworzone z najwyższej klasy materiałów i idealnie sprawują się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i mniej doświadczonych kierowców. Można je z łatwością nabyć przez internet na stronie dragonwinch.com. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą – jest z czego wybierać!

Firma Dragon Winch skupia się na dostarczaniu rozwiązań dla offroadu – wyciągarek elektrycznych i ręcznych. Tego typu urządzenia pomagają wielu kierowcom w radzeniu sobie z trudami jazdy poza trasą. Samochodowe przygody na bezdrożach nie są jednak jedynymi zastosowaniami takich sprzętów. Ze względu na trwałość i uniwersalność mogą być używane w wielu innych sytuacjach – na przykład przy obsłudze magazynu czy hali produkcyjnej, a nawet jako wsparcie dla służb.

Wyciągarki samochodowe – odkryj wrażenia offroadowe na nowym poziomie

Istnieje wiele powodów, by postawić na wyciągarki samochodowe. Zdecydowanie warto postawić na zaufanych dostawców, których w naszym kraju nie brakuje. Kupując produkty z tej kategorii, przyczyniamy się zarówno do wzrostu własnego bezpieczeństwa na trasie, jak i do wspomagania rozwoju polskiej gospodarki. Zapraszamy do zapoznania się z różnymi zagadnieniami powiązanymi z tym tematem. Co ciekawe, wyciągarki samochodowe to nie tylko domena kierowców pojazdów poruszających się po drogach i bezdrożach. Takie rozwiązania mogą z powodzeniem być wykorzystywane także przez właścicieli żaglówek oraz małych i większych łódek. Skąd bierze się tak szeroka funkcjonalność? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie polecamy zapoznać się z artykułem „Jak zbudowane są wyciągarki samochodowe?”.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Google Bookmarks
 • Pinger
 • Śledzik
 • Sfora
 • Wahacz