Miałeś stłuczkę? Wynajmij samochód z OC sprawcy

Miałeś stłuczkę? Wynajmij samochód z OC sprawcy

Unieruchomienie samochodu w wyniku stłuczki to poważny problem dla kierowców. Nie zawsze wiedzą oni, że w łatwy sposób mogą zapewnić sobie auto zastępcze, którego koszty zostaną pokryte z polisy od odpowiedzialności cywilnej, jaką posiada sprawca. Dzięki temu – zupełnie bezkosztowo – można wynająć samochód i kontynuować podróż lub bezpiecznie dotrzeć do domu. Jak skorzystać z wynajmu samochodu z OC sprawcy?

Kto może skorzystać z auta zastępczego?

Pierwszą kwestią, którą warto poruszyć, jest katalog osób, jakie mogą skorzystać z możliwości wynajęcia auta zastępczego z OC sprawcy. To praktycznie każdy, kto jest poszkodowanym w wyniku stłuczki, kolizji czy wypadku drogowego. Należy pamiętać, że nie ma znaczenia rodzaj polisy ubezpieczeniowej, jaką wy posiadacie. Rozliczenie kosztów odbędzie się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy.

Istotny jest także fakt, że nie rozróżnia się, czy samochodem podróżowałeś w celach służbowych, czy prywatnych. Auto zastępcze przysługuje zarówno osobom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Jak długo można korzystać z wypożyczonego samochodu? Wszystko zależy od rodzaju uszkodzeń, jednak co do zasady, pojazd zastępczy przysługuje poszkodowanemu na czas naprawy samochodu, a także w okresie oczekiwania na nią.

Jak wynająć auto z OC sprawcy?

Chcąc skorzystać z oferty wypożyczalni, należy skontaktować się z jej przedstawicielem niezwłocznie po zdarzeniu. Carfree.pl działa w całej Polsce, zapewniając swoim klientom podstawienie samochodu w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia. Współpracując ze wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi, wypożyczalnia oferuje bezgotówkowe rozliczenie oraz możliwość użytkowania samochodu zastępczego tak długo, jak to będzie niezbędne.

Podpisując umowę i odbierając samochód, nie trzeba także wnosić kaucji, co eliminuje dodatkowe obciążenie domowego czy firmowego budżetu. Warto wspomnieć, że wszystkie kwestie formalne związane z samochodem zastępczym załatwiane są na miejscu zdarzenia przez pracownika wypożyczalni, a rezerwacji pojazdu można dokonać nie tylko telefonicznie, ale także online poprzez formularz dostępny na stronie Carfree.

Rozliczenie za auto zastępczego

Wiele osób ma wątpliwości w zakresie rozliczenia wynajmu auta zastępczego. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku w Warszawie? Wynajem samochodu nie obciąża poszkodowanych. Warunki korzystania z auta reguluje oczywiście towarzystwo ubezpieczeniowe, które może na przykład określić maksymalne dobowe stawki dla konkretnych pojazdów. Warto więc sprawdzić te kwestie lub poprosić o pomoc pracownika wypożyczalni.

Rozliczenie za korzystanie z samochodu nie wymaga wnoszenia żadnych opłat przez klienta. Wypożyczalnia rozlicza się bezgotówkowo bezpośrednio z ubezpieczycielem, który pokrywa koszty najmu. Jeśli natomiast poszkodowany będzie chciał korzystać z samochodu dłużej, niż gwarantuje to towarzystwo ubezpieczeniowe, wówczas opłaty za ten okres zostaną przerzucone na niego.

Skorzystanie z auta zastępczego z OC sprawcy jest bardzo proste i wymaga jedynie kontaktu z wypożyczalnią, która wszelkie formalności bierze na siebie. To ogromne udogodnienie dla poszkodowanych, pozwalające na korzystanie z auta przez czas niezbędny do naprawy ich własnego pojazdu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz