Opony zimowe marki Goodride

Opony zimowe marki Goodride

Większość niewtajemniczonych uważa opony, produkowane w Chinach za co najmniej wątpliwy wybór. Choć taki pogląd nie wziął się z powietrza, nie jest to jednak do końca słuszne podejście. Nie każdy rodzaj ogumienia, pochodzący z chińskich fabryk, jest niskiej jakości. Jednym z chlubnych wyjątków od stereotypowej oceny azjatyckich wyrobów są opony Goodride. Właścicielem tej marki jest firma Hangzhou Zhongce Rubber, mająca ponad 40 lat doświadczenia w produkcji opon.

Popularność opon zimowych Goodride

Jednym z flagowych, i lubianych w Europie wyrobów tego koncernu są niedrogie opony zimowe, dobrze znoszące zmienną aurę oraz różnorodne warunki na jezdni. Wszystkie opony, produkowane przez Goodride mogą pochwalić się niezbędnymi przy funkcjonowaniu na szerszym, światowym rynku certyfikatami. Spełniają całkowicie międzynarodowe standardy jakościowe.

Znaczna popularnością cieszą się ostatnio takie modele opon zimowych, jak: Goodride SW 601, SW 602 oraz SW 606. Natomiast niedrogie opony zimowe Goodride SW 608 oraz ich odmiana, ochrzczona jako „Snowmaster” – okazały się dosłownie hitem na rynku. Jeżeli preferujesz raczej spokojny styl prowadzenia auta, a dodatkowo jeździsz głównie po miejskich drogach – te opony wpiszą się doskonale w Twoje potrzeby. Choć opony Goodride są pozycjonowane w segmencie budżetowym, ich niska cena nie odbija się w widoczny sposób na jakości proponowanych rozwiązań technologicznych.

Opony Goodride a niezależne testy

Jak ten rodzaj ogumienia radzi sobie w praktyce? Magazyn Autobild w 2014 roku, w trakcie dużego testu opon zimowych w rozmiarze 225/50 R17, zaklasyfikował opony Goodride na 14. oraz 15. lokacie. Testem objęto 51 różnych marek ogumienia. W tym teście sprawdzano modele SW 608 oraz SW 608 Snowmaster – wypadły one znacznie lepiej niż niejedne, dużo droższe opony.

Obok niskiej ceny (oscylującej w granicach 150 PLN) mocną stroną tego ogumienia jest krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni. Na europejskiej etykiecie znajdziemy wysoką notę „C”. Budżetowy bieżnik nie musi więc oznaczać słabych parametrów technicznych.

Czym charakteryzuje się model Goodride SW 608?

Przyjrzyjmy się bliżej technologii opon Goodride SW 608. Ten model ogumienia został wyposażony w stosunkowo agresywny bieżnik kierunkowy, który zapewnia optymalne osiągi na zimowych drogach. Układ rowków w kształcie charakterystycznego „V” gwarantuje dobre odprowadzanie błota pośniegowego, chroni także przed poślizgami w razie dynamiczniejszych manewrów. Taki bieżnik to obecnie pewien standard, jeżeli chodzi o technologie, stosowane w ogumieniu zimowym.

Rodzaj i rzeźba bieżnika

Bieżnik Goodride SW 608 to także pięć starannie zaprojektowanych rowków obwodowych, które wymiernie zwiększają stabilność podczas przemieszczania się po mokrej nawierzchni (zwłaszcza podczas przejeżdżania przez wszelkiego rodzaju kałuże). Dodatkowe rowki poprzeczne poprawiają odprowadzanie wody i błota. Bieżnik w oponach nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów.

Odpowiednia mieszanka gumowa

Ważny jest także skład mieszanki gumowej, wykorzystanej do produkcji określonego modelu. Kluczowe jest to, by zachowywała odpowiednią elastyczność w dużym zakresie temperatur. Jej jakość ma bezpośredni wpływ na poziom przyczepności. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak jest to istotne w naszej strefie klimatycznej, która charakteryzuje się dużą zmiennością – nieraz z tygodnia na tydzień. co bezpośrednio przekłada się na przyczepność w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak jest to istotne w naszej strefie klimatycznej, gdzie aura potrafi być bardzo zmienna.

Jak więc widać – zakup azjatyckich opon nie zawsze będzie loterią. Opony Goodride z oferty Sklep Opon to dobry wybór dla wszystkich, którzy są zmuszeni do oszczędności przy wyborze ogumienia zimowego, a nie chcą ryzykować bezpieczeństwem swoim lub podróżujących również pasażerów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz