Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla VW Golfa?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla VW Golfa?

VW Golf, wg raportu opublikowanego przez Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, zajmuje 7 miejsce pod względem popularności wśród polskich kierowców. Cena ubezpieczenia OC dla właściciela tego samochodu może się wahać nawet o kilkaset złotych! Podpowiadamy co zrobić, żeby kupić najtańsze OC dla Golfa.

Zgodnie z opublikowanymi w listopadzie 2013 roku wynikami badania przeprowadzonego przez Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Volkswagen Golf jest jednym z 10 najpopularniejszych modeli samochodów w Polsce. Liczba rejestracji w ciągu 10 miesięcy 2012 roku wyniosła bowiem 4873 egzemplarzy. Na pierwszym miejscu znalazła się Skoda Octavia z liczbą 13 803 zarejestrowanych egzemplarzy.

Właściciele tych samochodów (i wszystkich pozostałych) zobowiązani są do zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC – ten obowiązek narzuca ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Należy pamiętać, że zakres polisy OC jest zawsze taki sam, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują jednak ubezpieczenie w różnych cenach. Gdzie zatem kupić tanie ubezpieczenie samochodu dla Golfa i za ile?

Załóżmy, że jesteś mężczyzną w wieku 36 lat, posiadasz prawo jazdy od 15 lat, 50% zniżki w OC i właśnie kupiłeś VW Golfa 5, z silnikiem 1.6, wyprodukowanego w 2008 roku. Ile zapłacisz za polisę OC?

Sprawdźmy ceny dla 2 przykładowych miejscowości, większej i mniejszej:

Warszawa:
Najtańsza oferta: Liberty Direct – 484 zł
Najdroższa oferta – PZU – 889 zł

Kalisz:
Najtańsza oferta: mBank – 335 zł
Najdroższa oferta: Benefia 24 – 585 zł

Zmieńmy teraz 2 kluczowe parametry, a mianowicie wiek właściciela pojazdu i wysokość zniżki. Załóżmy, że masz 25 lat i 30% zniżki w OC. Jakie będą wyniki?

Warszawa:
Najtańsza oferta: YCD – 671 zł
Najdroższa oferta: UNIQA – 2221 zł

Kalisz:
Najtańsza oferta: YouCanDrive – 438 zł
Najdroższa oferta: UNIQA – 1753 zł

Parametry moglibyśmy zmieniać bez końca. Rzecz w tym, że cena ubezpieczenia OC zależy od kilkunastu czynników, natomiast model samochodu, w tym przypadku VW Golf nie ma w przypadku OC dużego znaczenia.

Składka bazowa opiera się głównie o pojemność silnika, miejsce zamieszkania właściciela oraz rodzaj i przeznaczenie pojazdu. Składka ostateczna kształtowana jest na podstawie zniżek i zwyżek przysługujących wg danych właściciela pojazdu oraz historii ubezpieczeniowej. Aby zatem kupić tanie ubezpieczenie samochodu dla Golfa, czy jakiegokolwiek innego pojazdu należy sprawdzać różne oferty – jak widać cena polisy może się wahać nawet o kilkaset złotych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz