Nowe A6

Nowe A6

Audi prezentuje nowe oblicze swojej odnoszącej sukcesy limuzyny klasy business: na początku 2011 roku nowe Audi A6 zostanie wprowadzone na rynek.

Ta duża limuzyna wyposażona została w innowacyjne rozwiązania we wszystkich dziedzinach techniki: lekką karoserię, sportowe zawieszenie i duży wybór systemów wspierających kierowcę oraz systemów multimedialnych. Oferta silników i przekładni jest również bardzo szeroka. Szczególną wersją tego modelu będzie A6 hybrid, który pojawi się nieco później – łączy on moc jednostki sześciocylindrowej ze zużyciem paliwa silnika czterocylindrowego.

Karoseria nowego Audi A6 zbudowana jest w dużej części z aluminium i nowoczesnych stali – jest lekka, sztywna i bezpieczna. Nowoczesne metody konstrukcyjne oraz materiały zapewniają niski poziom szumów wewnątrz pojazdu.

Stylistyka nowego Audi A6 wyraża atletyczną budowę i elegancję. Ta nowa limuzyna ma 4,92 m długości i 1,87 m szerokości, a jej wysokość wynosi 1,46 m – najbardziej sportowe proporcje wśród konkurentów. Długa pokrywa silnika, niska, napięta linia dachu i wyraziste linie boczne kreślą dynamiczną sylwetkę. Opcjonalne, diodowe reflektory podkreślają charakter przedniej części nadwozia.

Przestronne wnętrze odzwierciedla zewnętrzną stylistykę auta. Jego głównym elementem jest linia Wrap-around „obejmująca” kierowcę i pasażera. Wszystkie detale znajdujące się we wnętrzu wyrażają staranność, z jaką Audi buduje samochody. Wszystkie stosowane materiały starannie wybrano i przygotowano. Na życzenie fotele przednie są wentylowane i wyposażone w funkcję masażu. Szlachetne oświetlenie nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter.

Audi A6, podobnie jak wszystkie modele Audi, wyróżnia niezwykła ergonomia. Automatyczna klimatyzacja oraz system MMI Radio należą do wyposażenia standardowego. W ramach wyposażenia dodatkowego oferowane są m.in.: Head-up Display, wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie, MMI touch – system obsługi z panelem dotykowym.

Usługi online, w ramach których Audi współpracuje z Google, łączą tą dużą limuzynę poprzez telefon samochodowy wyposażony w bluetooth z internetem. Moduł UMTS pobiera zdjęcia i informacje z Google Earth i razem z wybraną trasą przejazdu wyświetla je na monitorze, Hotspot WLAN umożliwia kontakt z mobilnymi urządzeniami. Również pod względem nagłośnienia nowe Audi A6 może być wyposażone w system najwyższej klasy – firmy Bang & Olufsen.

System MMI Navigation plus współpracuje blisko z opcjonalnymi systemami wspierającymi kierowcę. Kieruje on zebrane dane do urządzeń sterujących reflektorów, automatycznej skrzyni biegów, czy też systemu adaptive cruise control z funkcją Stop & Go. Dzięki temu systemy te mogą analizować kompleksowe scenariusze i wspierać kierowcę. W wielu sytuacjach system bezpieczeństwa Audi pre sense może w znacznym stopniu zminimalizować skutki wypadku, lub nawet pozwolić go uniknąć. Audi active lane assist pomaga kierowcy utrzymać A6 na właściwym pasie ruchu, a asystent parkowania przejmuje kierownicę przy parkowaniu.

W ofercie jednostek napędowych dla nowego A6 jest pięć mocnych i wydajnych silników; dwie jednostki benzynowe oraz trzy TDI. Ich moc wynosi od 130 kW (177 KM) do 220 kW (300 KM). Wszystkie wykorzystują ważne technologie z modułowego systemu efektywności Audi – system Start – Stop, system rekuperacji i nowoczesny system zarządzania temperaturą.

Nowa seria A6 zużywa w porównaniu z poprzednim modelem do 19% mniej paliwa. Najbardziej wydajnym silnikiem w ofercie A6 jest jednostka 2.0 TDI. Współpracując z manualną skrzynią biegów zużywa średnio 4,9 l paliwa na 100 km – co odpowiada emisji 129 gram CO2. Nieco później na rynku pojawi się A6 hybrid – silnik 2.0 TFSI i silnik elektryczny oferują moc 180 kW (245 KM) przy średnim zużyciu paliwa 6,2 l na 100 km (wartość tymczasowa).

Podobnie jak w poprzednim modelu bogata jest oferta skrzyń biegów. W zależności od silnika montowane są: manualna sześciobiegowa skrzynia biegów, multitronic lub S tronic.

Poprzez przekładnie moc przekazywana jest na koła osi przedniej lub na cztery koła – napęd quattro z centralnym mechanizmem różnicowym z kołem koronowym i z rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła gwarantuje maksymalną trakcję, stabilność i dynamikę. W wersjach z najmocniejszymi silnikami Audi będzie oferowało opcjonalnie sportowy mechanizm różnicowy.

Zawieszenie nowego A6 łączy w sobie sportową precyzję i komfort. Jego elementy zbudowane są z aluminium, a nowy system wspomagania wykorzystuje wysokowydajny, elektromechaniczny napęd. Ta biznesowa limuzyna porusza się na kołach o średnicy od 16 do 20 cali.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz