GreenLine nowej generacji

GreenLine nowej generacji

Podczas rozpoczynającego się Paryskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego, Škoda Auto zaprezentuje kompletne portfolio swych proekologicznych modeli GreenLine drugiej generacji. Wprowadzenie ekologicznej technologii do Yeti i dla Superba Combi będzie całkowitą nowością i światową premierą.


Nowoczesne silniki i nowa technologia, dostępne teraz dla wszystkich modeli, to potwierdzenie wysiłków, jakie Škoda Auto podejmuje w kierunku zminimalizowania wpływu przemysłu motoryzacyjnego na środowisko naturalne. Samochody marki oferują w tym zakresie nie tylko „Przemyślane rozwiązania”, takie jak system start-stop i funkcję odzyskiwania energii z hamowania, ale również najwyższej jakości silniki wykorzystujące najnowsze technologie, które zapewniają im ekologiczną i ekonomiczną pracę.
Silnik 1.6 TDI CR 105 KM (dostępny dla Octavii, Yeti i Superba) oraz 1.2 TDI CR 75 KM (oferowany dla Fabii i Roomstera), to najwyższej jakości jednostki napędowe, przy konstruowaniu których skupiono się na zapewnieniu im maksymalnej wydajności i jak najniższego zużycia paliwa. Podobnie, jak pozostałe jednostki diesla oferowane przez Škodę Auto, są one wyposażone w filtr cząsteczek stałych. Oba silniki zapewniają płynną, cichą pracę i dynamiczną jazdę. turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk paliwa sprawiają, że pracują oszczędnie i wydajnie. Dla jednostki 1.6 TDI CR maksymalny moment obrotowy 250 Nm dostępny jest w zakresie 1 500 obr./min-1 do 2500 obr./min-1, a dla 1.2 TDI CR – maksymalny moment obrotowy 180 Nm osiągany jest przy 2000 obr./min-1. Modele GreenLine drugiej generacji cechuje wyraźne obniżenie poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu z poprzednimi wersjami. Fabia GreenLine i Fabia Combi GreenLine zadowalają się zaledwie 3,4 litra paliwa na 100 kilometrów, emitując jedynie 89g/km CO2. Roomster zużywa jedynie 4,2 l/100 kilometrów, co w kategorii pojazdów MPV jest wartością rekordową. Także poziom emisji CO2: 109g/km w tej klasie jest najniższy.

Škoda Octavia GreenLine jest dostępna w wersji nadwozia liftback i kombi. Jako liftback, średnio zużywa 3,8 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 99g/km CO2; z kolei kombi pokona odcinek 100 km zużywając jedynie 4,2 l paliwa i emitując 109g/km CO2. W ten sposób Octavia GreenLine staje się najbardziej przyjaznym środowisku modelem w swoim segmencie. Pierwszy SUV marki Škoda Auto, Yeti udowadnia, że także w tej kategorii pojazdów samochody mogą być oszczędne i przyjazne środowisku. Yeti w wersji GreenLine zużywa średnio zaledwie 4,6 l paliwa na 100 kilometrów (CO2: 119g/km). Pomimo tak niewielkiego zużycia, Yeti GreenLine pozostaje niezwykle silnym modelem, który od 0 do 100km/h rozpędza się w 12,1 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 176km/h.

Wersje GreenLine dostępne są również dla najwyższej klasy modeli oferowanych przez Škodę Auto: Superba i od teraz także dla Superba Combi. Obie wersje zużywają średnio jedynie 4,4 l paliwa na 100 kilometrów, a emisja CO2 wynosi 114g/km. Modele GreenLine wzbogacają portfolio marki Škoda Auto o samochody z niezwykle niskim poziomem zużycia paliwa. Dotyczy to również klas, w których do tej pory nie przywiązywano zbyt dużej uwagi do kwestii konsumpcji paliwa. Teraz dostępnych jest osiem różnych samochodów GreenLine – co najmniej po jednym w każdej serii modelowej marki.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz