Leica od Watera De’Silva

Leica od Watera De’Silva

Ekskluzywna, limitowana edycja Leica M9 Titanium jest rezultatem współpracy z Walterem de’Silva, wybitnym projektantem samochodów.


De’Silva to mistrz designu odpowiedzialny za przełomowe rozwiązania wzornictwa najnowszych modeli Grupy Volksvagena takich jak Audi, czy Lamborghini. Prowadzony przez niego Audi Design Team wizjonersko odświeżył Leikę M9. Dzięki temu otrzymujemy wyjątkową jakość na nowo zinterpretowanych charakterystycznych cech dalmierzy systemu Leica M. Unikalnie precyzyjna mechanika, niepowtarzalny styl i trwałość tytanu w nadzwyczajnej formie. W rezultacie Leica M9 Titanium jest szczególnie pożądana zarówno przez miłośników marki jak i koneserów wybitnego wzornictwa.

Leica M9 Titanium
Aparat został wyprodukowany w niezwykle krótkiej bo liczącej tylko 500 sztuk serii. Leica M9 Titanium oferowana jest w zestawie z obiektywem LEICA SUMMILUX 35mm f / 1,4-M ASPH. Zewnętrzne elementy tego najwyższej jakości obiektywu, również zostały wykonane z litego tytanu.

Design & Funkcjonalność
Walter de’Silva łącząc surową formę z wysublimowaną elegancją nadał aparatowi Leica M9 jeszcze bardziej i prostego i designerskiego charakteru. Jednak co ważne, są to zmiany nie ingerujące w ponadczasowe istotne cechy aparatu systemu M. Dzięki zwartej konstrukcji i wybitnym parametrom technicznym Leica M9 Titanium zachowała charakterystyczny styl oryginalnego aparatu Leica.

Leica M9 Titanium

“Titanium” jest zbudowana wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Wszystkie zewnętrzne metalowe elementy korpusu wykonano z litego tytanu. To bardzo lekki, ale niezwykle mocny i wytrzymały metal. Ponadto, szczególnie eksponowane powierzchnie pokryte są twardą powłoką nakładaną przez wyspecjalizowaną firmę ze Szwajcarii. Jako warstwę ochronną ekranu LCD zastosowano odporne na zarysowania, szafirowo-kryształowe szkło, dodającego aparatowi ekskluzywnego charakteru i wytrzymałości. Jako okleinę aparatu wykorzystano skórę zwykle zarezerwowaną do wnętrz samochodów najwyższych modeli Audi, perfekcyjnie komponującą się z tytanową powierzchnią korpusu i zapewniającą doskonałą przyczepność. Właściwości uchwytu dodatkowo wzmacnia specjalnie zaprojektowane tłoczenie we wzór kryształowej faktury. Zupełnie nowym rozwiązaniem jest system ramek określających kadr, które teraz są wyświetlanie przez elektroniczny system diod LED. Dodatkowym aspektem nowego wyglądu jest odświeżone, polerowane logo Leica, umieszczone centralnie, bezpośrednio nad obiektywem.

Także obiektyw Leica SUMMILUX 35mm f / 1,4-M ASPH., został przetworzony ze specjalną dbałością o design. Aby nie zakłócać przejrzystości kompozycji, osłona obiektywu ma cztery wycięcia rozmieszczone na obwodzie. Wszystkie widoczne metalowe części obiektywu, wraz z osłoną wykonane są z litego tytanu dodatkowo wykończonego w specjalny sposób aby jeszcze wzmocnić jego wyjątkową odporność na zużycie.

Nowością w historii techniki fotograficznej jest Entirely – nowatorski uchwyt aparatu, zapewniający innowacyjny sposób trzymania i noszenia aparatu. Główny projektant we współpracy z inżynierami Leiki zastąpił tradycyjny, standardowy pasek – specyficzną pętlą – specjalnie opracowaną, innowacyjną koncepcją trzymania aparatu. Pętla, pokryta delikatną skórą Nappa, mocowana jest do korpusu metalowym nitem, zapewniając bezpieczny, stabilny i ergonomiczny chwyt podczas fotografowania jedną ręką.

Nowością jest także, specjalnie zaprojektowany, elegancki futerał na ramię, który bezpiecznie przechowuje i chroni aparat w transporcie. Co ciekawe futerał ten zapewnia możliwość błyskawicznego użycia aparatu w każdej chwili. Ekskluzywne akcesoria specjalnej edycji aparatu Leica M9 Titanium, to charakterystyczny futerał na ramię, pasek i pętlowy uchwyt, występujący w dwóch rozmiarach. Wszystkie te elementy wykonano ze skóry stosowanej we wnętrzach najwyższych modeli Audi. Integralną częścią zestawu jest także książka, poświęcona procesowi projektowania i tworzenia tytanowej Leiki M9. Znajdujemy tam wywiad z projektantem Walterem de Silva ujawniającym kulisy projektowania i opisującym wszystkie detale. Oprawą tego unikalnego zestawu jest luksusowe, ręcznie wykonane, czarne pudełko, wyścielone Alcantarą w odcieniu czerwieni Leica.

Cena tego zestawu to 22 000 euro.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz