Audi na Worthersee 2010

Audi na Worthersee 2010

Reifnitz/Ingolstadt – AUDI AG po raz czwarty z kolei będzie miała swoje własne stoisko na spotkaniu miłośników GTI nad jeziorem Wörthersee i spodziewa się również w tym roku przybycia fanów Audi z całej Europy. Podczas 29. Wörtherseetour (12 – 15 maja) w Reifnitz w Karyntii główną rolę będzie grało nowe Audi A1.


Siedem modeli nowego kompaktowego samochodu, dzięki innowacyjnemu wyklejeniu folią, wyjątkowym lakierom czy też zewnętrznemu i wewnętrznemu tuningowi zostanie zamienionych w spektakularne „samochody z mottem”. Ponadto, tuż po swojej światowej premierze, Audi R8 GT – limitowana wersja wyczynowego samochodu sportowego, zostanie po raz pierwszy zaprezentowane szerokiej publiczności.

Stoisko Audi na południowym brzegu jeziora w Reifnitz ma powierzchnię około 3.000 metrów kwadratowych. Audi zaprezentuje tam obok Audi A1 i Audi R8 GT także nowe RS5 i supersportowe R8 V10 Spyder. Miłośnicy marki z Ingolstadt będą mogli podziwiać 19 różnych modeli z czterema pierścieniami. Głównym punktem stoiska na Wörtherseetour będą specjalne modele A1.

„Audi A1 pasuje do spotkania fanów GTI, ponieważ dla miłośników Audi nad jeziorem Wörthersee indywidualizacja zawsze jest głównym tematem i będzie odgrywała szczególną rolę także dla klientów A1” – powiedział Stefan Sielaff, szef stylistów Audi. Na spotkanie GTI Sielaff ze swoim zespołem przygotował siedem różnych modeli – między innymi model w stylistyce FC-Bayern. Audi A1 1.4 TFSI pokazuje, jakie możliwości indywidualizacji oferują montowane dodatkowo elementy, specjalny lakier i wyklejenia z folii samoprzylepnej.

Na dachu i na drzwiach ten kompaktowy samochód ma numer „10” gwiazdy FC Bayern Arjena Robbena. Naklejka z barwionej w masie i drukowanej cyfrowo folii wygląda bardzo atrakcyjnie, ponieważ przy tej technice wyraźnie widać odbicia światła. Z dużym logo mistrza na pokrywie komory silnika i nowym przednim zderzakiem, a także ze zmodyfikowanym tylnym dyfuzorem to A1 natychmiast rzuca się w oczy. Dodatkowym interesującym elementem są progi w stylu S line Look.

„Samochody z mottem” różnią się od samochodów seryjnych nie tylko wyglądem zewnętrznym. Także ich wnętrze zostało zmodyfikowane przez zespół stylistów Audi z typową dla marki dbałością o szczegóły. Na przykład A1 „competition kit” z wyposażeniem „legends interior plus” w dużym stopniu przypomina samochody wyścigowe Audi z lat 80-tych. Obok lakieru w kolorze białym Amalfi i oryginalnych kolorów pra-quattro na zewnątrz (czerwony Begonien, popielaty Stein, szarobrązowy), także wnętrze – z okazji 30-tych urodzin – przypomina o sukcesach wyścigowych technologii quattro. Rajdowa stylistyka z numerem „1” dominuje w całym wnętrzu – w konsoli środkowej, klamkach czy lusterku wstecznym. Pakiety wyposażenia dodatkowego – „competition kit legends interior” i „competition kit legends interior plus” – są starannie dopasowane do wyglądu zewnętrznego i w przeciwieństwie do innych „samochodów z mottem” będą dostępne już w momencie wprowadzenia na rynek jako wyposażenie fabryczne lub w ofercie Oryginalnych akcesoriów Audi.

Fani z całego świata mogą przekonać się nad Wörthersee o wysokiej jakości stylistyki Audi. Nawiązujący do samochodów – pilotów motyw „Follow Me” w cytrusowo-żółtym kolorze z czarnym wzorem szachownicy zachwyca na przykład starannymi przejściami barw, które znajdują kontynuację także na dwukolorowych obręczach kół. A w wariancie „Hot Rod” z matowym lakierem pneumatyczne zawieszenie pozwala na bardzo niskie ustawienie prześwitu. Model ten ma odpowiednie stalowe felgi z oponami z białymi bokami w klasycznym stylu „Hot Rod”.

Na stoisku Audi nie mogło zabraknąć odnośników do miejsca, w jakim odbywa się 29. Wörtherseetour. Dlatego zespół stylistów stworzył także dwa specjalne modele A1 nawiązujące do lokalnego ratownictwa wodnego i policji, które z sympatycznym przymrużeniem oka wychwalają te służby. Siódmy model specjalny w kolorze Aubergine styliści Audi opisują jako „Fashion” – Edition. Głównym elementem stylistycznym jest elegancki wzór kratki zastosowany zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Ciekawa gra matowych i błyszczących płaszczyzn dodatkowo zwiększa atrakcyjność tej wersji. Także sekwencja pojawiająca się przy włączaniu Multi Media Interface z animowanymi błyskami fleszów i czerwonym dywanem nawiązuje do wybiegu dla modelek na pokazach mody.

Naturalnie nad jeziorem Wörthersee będzie można oglądać także dwa seryjne modele Audi A1. Będzie to A1 1.4 TFSI w kolorze czerwonym Misano z granatowym, kontrastowym łukiem dachowym, oraz A1 1.6 TDI w kolorze niebieskim Scuba.

Goście odwiedzający wystawę Audi przejdą najpierw koło nowego Audi R8 GT. Nad Wörthersee ta specjalna wersja sportowego samochodu zostanie zaprezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy. R8 GT to limitowany wariant wyczynowego R8. Jego 5,2-litrowy silnik V10 ma podwyższoną do 412 kW (560 KM) moc. Natomiast masa samochodu zmniejszyła się o 100 kilogramów. R8 GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 320 km/h. Zatem R8 GT jest jeszcze mocniejsze, lżejsze i szybsze. Limitowaną serię ograniczono do 333 egzemplarzy, każde R8 GT będzie miało plakietkę ze swoim numerem na dźwigni zmiany biegów.

Na stoisku Audi na zlocie miłośników GTI wystawione będą również seryjne samochody z aktualnej palety modeli Audi, na przykład nowy okręt flagowy marki – A8 w kolorze srebrnym Eis. Ponadto publiczność będzie mogła zobaczyć modele TT Roadster i TTS Coupé. Kolejnym modelem TT przywiezionym do Austrii przez quattro GmbH z Neckarsulm będzie czerwone (Misano) TT RS z silnikiem 340 KM. Obok niego znajdzie swoje miejsce białe RS 5.

Na imprezie w Austrii nie może również zabraknąć kabrioletów. Będą je reprezentować R8 Spyder 5.2 V10 oraz czerwone A3 Cabriolet. Zatem marka z czterema pierścieniami na 29. Wörtherseetour zaproponuje każdemu fanowi Audi coś, co go z pewnością zainteresuje.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz