Nowe oblicze Fabii i Roomstera

Nowe oblicze Fabii i Roomstera

Škoda Auto prezentuje odmienione oblicze Fabii i Roomstera. Zmiany dotyczą zarówno stylistyki zewnętrznej, jak również technologii i portfolio dostępnych silników.


Facelift nadał Fabii i Roomsterowi nowy wygląd: został on podkreślony przez nową osłonę chłodnicy i trójwymiarowe lampy przednie, które zostały znacznie poszerzone. Oba modele są teraz bardziej wyraziste, dojrzalsze i jeszcze bardziej emocjonalne. W swej unowocześnionej wersji modele otrzymały również nowe aluminiowe obręcze kół, dekoracyjne kołpaki i nowe kolory lakieru.

Podobnie jak w Fabii, także w Fabii Combi i Roomsterze (MPV) oprócz nadania im nowego wyglądu, zastosowano również liczne udoskonalenia technologiczne, włączając w to nowoczesne, w większości doładowane silniki benzynowe i diesla. Portfolio silników przeznaczonych dla Fabii i Roomstera, to właściwie najważniejsze zmiany. Producent oferuje łącznie sześć silników benzynowych i dwie jednostki diesla, których oferowana moc waha się od 60 do 105 KM, jeśli chodzi o Fabię i od 69 do 105 KM w przypadku Roomstera. Wszystkie jednostki napędowe przeznaczone na rynek państw z Unii Europejskiej, za wyjątkiem 1,6 MPI (EU4), spełniają normę EU5 i cechują się niskim poziomem zużycia paliwa oraz niewielką emisją spalin.

Nowy czterocylindrowy silnik benzynowy 1.2 TSI jest dostępny w dwóch wersjach mocy – 85 KM i 105 KM, w połączeniu z pięciobiegową przekładnią manualną lub z siedmiobiegową przekładnią DSG (tylko wersja 105 KM). Wersja 1,2 TSI 105 KM w połączeniu z automatyczną przekładnią DSG zużywa zaledwie 5,3 litra /100 km.

Moc 1.6-litrowego turbodoładowanego silnika diesla waha się od 90 do 105 KM. Wszystkie jednostki wyposażone są w filtr cząsteczek stałych DPF. Jedną z najważniejszych zmian jest zastosowanie technologii Common Rail. Dzięki niej, silniki oferują płynną pracę, a poziom emisji CO2 spadł poniżej 110g/km.

Wprowadzenie nowej gamy silników jest potwierdzeniem, że marka Skoda podąża za rozwojem technicznym i wpisuje się w światowy trend stosowania proekologicznych rozwiązań w motoryzacji. Celem Škody jest zdecydowana poprawa mocy oferowanych silników i jednocześnie uczynienie z nich jednostek jeszcze bardziej przyjaznych środowisku.

Dostępne silniki benzynowe:

1.2 HTP/60 KM
1.2 12V HTP/69 KM
1.4 16V/ 85 KM
1.2 TSI/85 KM
1.2 TSI/105 KM
1.6 16V/105 KM

Dostępne silniki diesla:

1.6 TDI CR DPF/90 KM
1.6 TDI CR DPF/105 KM

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz