Nowe Polo Samochodem Roku 2010!

Nowe Polo Samochodem Roku 2010!

Nowe Polo zostało wybrane Samochodem Roku 2010. Dziś w Madrycie jury składające się z 59 dziennikarzy przyznało Volkswagenowi ten prestiżowy tytuł. Jest on zwieńczeniem niezwykłego roku dla nowego Polo.


„Nowe Polo jest symbolem niemieckiej sztuki inżynierskiej i najwyższego poziomu technologii. Jednocześnie jest świeżym, młodym i otwartym na świat samochodem! Jest jeszcze konsekwentniej i jeszcze bardziej bezkompromisowo nastawiony na oczekiwania klientów. Dlatego naturalnie bardzo cieszy uznanie dla naszej pracy w formie tego wyróżnienia” – powiedział profesor Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG.

Plebiscyt Car of the Year jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów w Europie. Od 1964 roku wyróżniane są najlepsze nowości motoryzacyjne. Poprzednio Volkswagen uzyskał ten tytuł w 1992 roku: wówczas nowy Golf trzeciej generacji zwyciężył przed Oplem Astrą i Citroënem ZX. W tegorocznym konkursie swoje głosy oddało 59 jurorów z 23 krajów europejskich. Polo wygrało przed Toyotą IQ, zdobywając 347 punktów.

Przewodniczący jury Hakan Matson powiedział podczas rozdania nagród w Madrycie: „Do Polo przekonało nas przede wszystkim kompletne wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo i nowoczesna paleta silników. Ponadto Volkswagen wprowadził do oferty Polo BlueMotion – bardzo oszczędny, a mimo to osiągalny cenowo samochód.”

Po wybraniu Polo przez „auto motor und sport” Najlepszym Samochodem 2009 roku, zdobyciu Złotej Kierownicy w plebiscycie redakcji „Auto Świat” w polskiej i europejskiej edycji oraz tytułu Auto Trophy przyznawanego przez „Autozeitung”, wyróżnienie Car of the Year 2010 jest doskonałym zwieńczeniem wyjątkowego roku dla Polo.

Nowe Polo znalazło uznanie nie tylko w oczach sędziów. Od momentu wprowadzenia na rynek, tj. od maja bieżącego roku, wpłynęło ponad 130.000 zamówień na tego, wytyczającego nowe standardy w klasie małych samochodów, Volkswagena. Polo jest dostępne w dynamicznej wersji 3-drzwiowej i komfortowej 5-drzwiowej, w trzech wersjach wyposażenia i z 8 wariantami silników. Zużycie paliwa na poziomie zaledwie 3,3 litrów w modelu BlueMotion czyni z niego najoszczędniejszy i najbardziej ekologiczny pięcioosobowy samochód na świecie.

Volkswagen Polo – pełne dane techniczne nowego modelu.

Volkswagen Polo – galeria zdjęć nowego modelu (99 zdjęć!).

Więcej na temat Polo.

źródło: VW

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz