Samochody Volkswagen – co warto wiedzieć na ich temat

Samochody Volkswagen – co warto wiedzieć na ich temat

Jesteś zainteresowany marką Volkswagen? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat poszczególnych modeli? A może w ogóle zastanawiasz się nad tym, czy rzeczywiście warto zainteresować się tymi samochodami? Warto poznać zalety i wady tej marki, by ostatecznie wiedzieć, jaką podjąć decyzję.

Długa historia Volkswagena

Na pewno warto zacząć od tego, iż marka Volkswagena wyróżnia się bardzo długą historią. Samochody oficjalnie były wypuszczane na rynek motoryzacyjny w 1937 roku. I jak na razie, nie jest przewidywane, by ta marka miała z jakichkolwiek przyczyn upaść. Do tej pory produkowane są takie modele jak Beetle, Ameo, Golf, Jetta, Passat, Sharan, czy też Touran. Oczywiście tych modeli jest zdecydowanie więcej, i wśród nich znajdziemy zarówno auta miejskie, zaliczające się do klasy wyższej, a nawet samochody dostawcze.

Najpopularniejsze modele Volkswagena

Na pewno wiele osób obstawia, iż najpopularniejszym modelem marki volkswagen, który jest chętnie kupowany przez kierowców, okazuje się Volkswagen Golf. Oczywiście znajduje się on w pierwszej piątce najpopularniejszych modeli, jednak nie znalazł się on na pierwszym miejscu. Podium zostało zdobyte przez Passata. Natomiast Golf znalazł się na drugim miejscu.

Na podium zmieścił się również Volkswagen Jetta, natomiast zaraz za pierwszą trójką znalazł się Volkswagen Polo. Jeżeli chodzi o liczbę sprzedaży, to w raporcie pojawia się między tymi modelami, a pozostałymi znajduje się bardzo duża przerwa, wynosząca nawet kilkaset tysięcy sztuk sprzedanych samochodów. Zatem w kolejce później ustawiły się takie modele, jak Volskwagen Tiguan, czy też Touran.

Nic dziwnego zatem, że Volskwageny określane są jako samochodami ludu. Są one bardzo przystępne dla osób, które zarabiają średnio. Natomiast używane samochody, które z powodzeniem znajdziemy między innymi na Samochody.io, pojawiają się w jeszcze korzystniejszych cenach. Jeżeli będziemy się dobrze rozglądać, to znajdziemy wśród takich ofert prawdziwe perełki, które będą odpowiednie na naszą kieszeń.

Volkswagen miał za uszami

Chociaż o zaletach, a także przede wszystkim łatwej dostępności Volkswagenów, niemalże dla każdego, warto wspomnieć również o tym, iż jakiś czas temu miała miejsce tak zwana afera Volkswagena. W tym przypadku mowa było o wadach oprogramowania, które źle odczytywało wyniki pomiarów toksyczności spalin. Przez taką aferę Volkswagen na jakiś czas stracił zainteresowanie wielu osób. Jednak obecnie ta sprawa poszła niemalże w zapomnienie. Później jednak okazało się, iż narzuconych norm nie spełniało też kilka innych marek, takich jak Audi, czy też Porsche. Jednak w mediach najwięcej informacji było odnośnie Volskswagena. Marka oczywiście przyjęła wszystkie sankcje i zmierzyła się z nimi w sposób odpowiedzialny. Po tej aferze, wszystkie modele samochodów są produkowane zgodnie z narzuconymi restrykcyjnymi przepisami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz