Jak z głową kupić używanego Volkswagena?

Jak z głową kupić używanego Volkswagena?

Volkswagen od lat plasuje się w czołówce najchętniej kupowanych samochodów używanych w Polsce. Modele takie jak Polo, Passat, czy Golf na polskich drogach spotyka się faktycznie bez przerwy. Ta popularność ma swoje konkretne uzasadnienie. Używany Volkswagen nowemu właścicielowi może bezproblemowo służyć jeszcze przez długie lata pod warunkiem, że jego wcześniejsze użytkowanie odbywało się w prawidłowy sposób. Jak znaleźć jednak taki egzemplarz Polo, Golfa, czy Passata, który Polak, albo Niemiec, rzeczywiście pod kocem trzymał?


Polacy mają coraz bardziej wyrafinowany gust

Polski rynek motoryzacyjny kwitnie. Sprzedaż zarówno nowych, jak i używanych samochodów przeżywa istny renesans. Równolegle do tego zjawiska zmieniają się preferencje polskich klientów. Cena powoli przestaje być decydującym argumentem o wyborze konkretnego modelu, ustępując miejsca bezpieczeństwu, innowacyjności, osiągom. Polacy w sprawach motoryzacji stają się coraz bardziej wybredni. Może to i dobrze.

Zakup używanego Volkswagena można przeprowadzić na kilka sposobów: od prywatnego właściciela, z komisu, od autoryzowanego dealera, bądź też handlarza sprowadzającego auta z zagranicy. Każdy z nich jest dobry pod warunkiem, że wiąże się z nabyciem sprawnego i bezpiecznego auta. W tym miejscu lubią zaczynać się schody. Najbardziej zachwalane egzemplarze w rzeczywistości mogą okazać się nie aż tak godne pochwał, jakby to się mogło wydawać. Przysłowiowe trzymanie pod kocem może zaś oznaczać długoterminową awarię, która wykluczyła auto z jazdy. Trzeba na to uważać. Zakup używanego samochodu pociąga za sobą całkiem spore koszty więc lepiej dokonać go z głową.

Od kogo kupić używanego Volkswagena?

Chcąc ograniczyć ryzyko związane z kupnem auta na rynku wtórnym należy przede wszystkim zastanowić się od kogo je kupić. W przypadku używanych Volkswagenów sprawa jest dosyć prosta – można skorzystać z serwisu internetowego http://www.dasweltauto.pl/, agregującego oferty sprzedaży zamieszczane przez autoryzowanych dealerów. Jest to rozwiązanie, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę. Używany Volkswagen, kupiony od autoryzowanego dealera posiada kilka istotnych cech, które dają mu przewagę nad samochodami kupowanymi od handlarzy:

 • auto wykazuje rzeczywisty przebieg, co zabezpiecza nowego właściciela przed nieuczciwymi praktykami zmniejszania liczby kilometrów, które samochód faktycznie pokonał;
 • wszelkie naprawy są udokumentowane książką serwisową, dzięki czemu można ocenić awaryjność egzemplarza i dokonać bardziej świadomego wyboru;
 • w trakcie zakupu klient może liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu, doskonale znającego specyfikę każdego z oferowanych samochodów;
 • klient ma możliwość dokładnego przetestowania samochodu przed zakupem oraz odbycia nim jazdy próbnej;
 • zakup jest objęty gwarancją, a sposoby jego finansowania można z łatwością dopasować do możliwości ze strony klienta.

Kombinacja powyższych elementów mówi tak naprawdę o tym, jak powinna przebiegać sprzedaż samochodu na rynku wtórnym. Najważniejsze, by cały proces skupiał się na ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla klienta, związanego z zakupem samochodu, który jednak trochę kilometrów już miał okazję pokonać.

Jak mądrze oszczędzać kupując używane auto?

Jeżeli zakup używanego Volkswagena wydaje się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu to warto zastanowić się w jaki sposób można samodzielnie obniżyć cenę interesującego modelu. Najbardziej optymalną metodą jest pozostawienie użytkowanego dotychczas samochodu w rozliczeniu. Pozwala to z jednej strony zaoszczędzić często pokaźną dosyć sumę pieniędzy, a z drugiej czasu, związanego z samodzielną sprzedażą dotychczas użytkowanego auta. Wygoda przede wszystkim.

O jakość trzeba dbać

Popularności używanych Volkswagenów w Polsce, raczej nic nie powinno zagrozić w najbliższych latach. Polo, Golf, Passat i inne modele niemieckiego producenta trzymają się świetnie i rokrocznie oferują miłośnikom motoryzacji szereg rozwiązań, które spokojnie wyprzedzają swoją epokę. Dzięki temu ich użytkowanie przez długie lata jest jak najbardziej wskazane. Istotne pod tym kątem jest postępowanie zgodne ze wskazaniami producenta samochodu, gdyż pozwala to na bieżące utrzymywanie auta w odpowiedniej kondycji i efektywne korzystanie z niego na co dzień. O to zaś w motoryzacji chodzi, by móc nieustannie cieszyć się z tego, co wnosi do życia ludzi nią zafascynowanych. Wnosi zaś naprawdę sporo. Warto się o tym przekonać osobiście. Bycie kierowcą i posiadaczem auta z prawdziwego zdarzenia to czysta przyjemność, a żyje się przecież tylko raz.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Gwar
 • Google Bookmarks
 • Pinger
 • Śledzik
 • Sfora
 • Wahacz