Golf 6 GTI już w sprzedaży!

Golf 6 GTI już w sprzedaży!

Golf GTI już w salonach Między debiutem pierwszej a końcem produkcji piątej generacji, ponad 1,7 miliona nabywców uczyniło z GTI światowy bestseller. Debiutujący Golf GTI szóstej generacji, jest zdecydowanie bardziej dynamiczny i wyjątkowy od swoich starszych braci.


Szeroki, mocny przód
Już pierwsza generacja wykazywała konsekwentnie poziomy układ obszaru osłony chłodnicy i reflektorów. Dzięki niemu samochód zdawał się być optycznie szerszy, niż był w rzeczywistości. Podstawową koncepcję designu dzielił jednak ze słabszymi wersjami Golfów. Piąta generacja GTI miała natomiast w sposób zamierzony stanowić kontrapunkt dla swoich dysponujących mniejszą mocą krewnych. Dlatego przed ponad pięciu laty zespół Lichte’go zdecydował się na czarną, błyszczącą osłonę chłodnicy w formie litery „V”. GTI V przyniósł także takie detale, jak kratownicę w kształcie rombów oraz wydłużoną, sięgającą za reflektory pokrywę komory silnika. Natomiast czyste, poziome linie oraz czerwone obramowanie wlotu chłodnicy jednoznacznie nawiązywały do GTI pierwszej generacji.

W szóstej generacji zderzak, osłona chłodnicy i wnętrza reflektorów są zupełnie nowe. Grill pokryty błyszczącym czarnym lakierem jest znów płaski. Z lewej strony obok logo VW znajduje się napis GTI (w seriach I – III był on z prawej strony). Poniżej umieszczono pas w kolorze nadwozia, zupełnie na dole, na środku – kolejny duży wlot powietrza. Po bokach znajdują się osłony z trzema wyprofilowanymi poprzeczkami, które zakończone są dominującymi, wysokimi światłami przeciwmgielnymi. Powierzchnie z tworzywa sztucznego wokół poprzeczek pokryte są metalicznym lakierem w kolorze antracytu, aby ich kontury nie zginęły w czarnej wnęce. Wysunięte bardzo na zewnątrz reflektory przeciwmgielne wydłużają dolną część zderzaka w kierunku boków nadwozia. Dzięki temu elementowi stylistycznemu oraz poziomym liniom przedniej części, Golf GTI o długości 4,21 metra sprawia wrażenie znacznie szerszego (1,78 metra), niższego (1,47 metra) i bardziej dynamicznego, niż jakikolwiek inny samochód tej klasy. To prawdziwy GTI, rozpoznawalny z odległości pięciu kilometrów.

Stylowa sylwetka
Sylwetkę GTI wyróżniają sięgające daleko na zewnątrz zderzaki i niepowtarzalne w swojej formie progi. Golf GTI V miał czarne progi, nałożone na belki podłużne, rozciągające się od jednego nadkola do drugiego. Progi szóstej generacji są także czarne, ale na tym koniec podobieństw. Zostały one zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki, prezentują się dużo szlachetniej i sprawiają, że samochód wygląda na lżejszy. Ponadto jeszcze wyraźniej widać seryjne 17-calowe obręcze „Denver” lub opcjonalne, szlifowane na wysoki połysk 18-calowe felgi „Detroit”. Pod względem designu oba te warianty kół są klasykami dla GTI. Podczas gdy w obręczach 17-calowych otwory w kształcie „U” są w kolorze srebrnym, w felgach 18-calowych zastosowano czarny, błyszczący lakier.

Tył nadwozia
Prawie żaden tył samochodu nie jest tak niepowtarzalny, jak tył nowego Golfa GTI. Nadano tutaj całkowicie nową formę szerokiemu zderzakowi. U dołu przylega do niego czarny dyfuzor. Z prawej i lewej strony dyfuzora wbudowano chromowane końcówki rur wydechowych.

Zmieniony został także spojler na krawędzi dachu. Nowy spojler w połączeniu z dyfuzorem poprawia przyczepność do drogi przy bardzo dużych prędkościach. Ponieważ jest on większy, niż przy „normalnych” Golfach, zachodzi dalej na tylną szybę i sprawia, że wydaje się ona bardziej płaska i szersza. Nie ma to jednak wpływu na widoczność.

Wnętrze
Atmosfera we wnętrzu nowego Gola GTI jest taka, jak w luksusowych limuzynach, a mimo to jest ono bardzo sportowe. Siedzenia gwarantują wysoki komfort podczas długich podróży, a przy tym doskonale nadają się do 24-godzinnego wyścigu. Samochód jest bardzo wygodny i ergonomiczny.

Seryjnie Golf GTI posiada sportowe fotele, które – tak jak kiedyś – pokryte są tkaniną w kratkę („Jacky”). Jako opcja dostępne są skórzane fotele („Vienna”). W fotele wbudowane jest podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, posiadają one także zagłówki zoptymalizowane pod kątem przeciwdziałania odgięciowym urazom kręgosłupa (WOKS). W tkaninie na zagłówkach umieszczony jest symbol GTI.

Golf GTI posiada również pedały z nakładkami ze szczotkowanej stali nierdzewnej, dźwignia zmiany biegów pokryta jest aluminium, a skórzana kierownica ma zagłębienia ułatwiające chwyt. Osłona dźwigni zmiany biegów, skórzana dźwignia hamulca ręcznego oraz kierownica wykończone są czerwonymi szwami ozdobnymi. Podsufitka oraz pokrycie górnej części słupków są czarne. Specyficzne są także elementy dekoracyjne w drzwiach i armaturze „Black Strip” – czarne aplikacje przypominające z wyglądu metal o wysokim połysku. Wygląd i wykończenie materiałów, chromowane detale i szlachetne okrągłe zegary sprawiają wrażenie, że siedzi się w samochodzie należącym do wyższej klasy. W przeciwieństwie do większości sportowych samochodów Golf GTI pozwala jednak na wygodne podróżowanie pięciu osobom. Bagażnik o pojemności między 350 a 1.305 litrów sprawia, że kierowca może bez problemów stawić czoła prawie każdej sytuacji, jaka może zdarzyć się w codziennym życiu.

Silnik
GTI szóstej generacji został wyposażony w silnik TSI o mocy 155 kW/210 KM. Supernowoczesna jednostka z turbodoładowaniem doskonale pasuje do dzisiejszych czasów. Jest oszczędniejsza niż silnik o dużej pojemności, a dzięki turbosprężarce zachowuje sportowy charakter.

Mimo, że dane dotyczące mocy i pojemności skokowej wskazują na udoskonaloną wersję silnika 200 KM, jest to nowa jednostka napędowa z generacji silników „EA888”, której podstawa techniczna ma dużo więcej wspólnego z wariantem 230-konnym.

Zastosowany w nowym GTI silnik TSI jest już drugą generacją tych niezwykle dynamicznych jednostek. Różni się od pierwszej wersji „EA888” między innymi zmodyfikowanymi tłokami i pierścieniami tłokowymi, regulowaną pompą oleju, pompą próżniową, wysokociśnieniową pompą paliwa i czujnikiem masowym powietrza. W najmocniejszym obecnie Golfie silnik ten będzie spełniał wymagania normy emisji spalin Euro5.

Osiagi
Szczególnie w kwestii emisji i zużycia paliwa nowa jednostka o mocy 210 KM przewyższa wcześniejsze silniki 200 i 230 konne. TSI nowego GTI o pojemności 1.983 cm3 zużywa średnio tylko 7,3 litra paliwa na 100 kilometrów. Przy 200-konnym GTI było to 8,0 litrów, natomiast 230-konny GTI zużywał 8,2 litra. Dzięki temu GTI szóstej generacji ma teoretyczny zasięg na pełnym baku około 750 km.

Nie ulega wątpliwości, że nowy GTI nie sprawi zawodu w dziedzinie, która dla wszystkich kierowców tego samochodu jest najważniejsza obok wyglądu, a mianowicie dynamiki. Nowemu GTI udaje się doskonale spełniać rolę poważnego auta służbowego w tygodniu oraz wojownika na wyścigowym torze w weekend. Już przy 1.700 obr./min silnik rozwija maksymalny moment obrotowy 280 Nm i utrzymuje go na stałym poziomie do 5.200 obr./min. Maksymalną moc czterozaworowy silnik, o sprężaniu 9,6:1, osiąga w zakresie prędkości obrotowych od 5.300 do 6.200 obr./min.

Parametry te gwarantują potężną siłę ciągu: po zaledwie 6,9 sekundy GTI pędzi z prędkością 100 km/h. Sprint 0–1.000 metrów zajmuje mu 27,3 sekundy. Równie imponująca jest elastyczność układu napędowego: w 7,5 sekundy Volkswagen przyspiesza na piątym biegu od 80 do 120 km/h. Nawet na szóstym biegu zajmuje mu to tylko 9,5 sekundy. Dopiero przy 240 km/h pojawia się równowaga między oporem powietrza (cw = 0,324) i mocą. Przy prędkości maksymalnej obrotomierz wskazuje 5.900 obr./min.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, także w nowym GTI jako alternatywa dla 6-biegowej skrzyni manualnej (wraz z seryjnym wskaźnikiem optymalnego biegu) oferowana będzie 6-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa DSG. W tym przypadku Golf osiąga maksymalną prędkość 238 km/h (przy 5.920 obr./min). Podobnie jak GTI z manualną przekładnią, także wersja z DSG po 6,9 sekundy rozpędza się do 100 km/h. Średnie zużycie paliwa 7,4 litra (173 g/km CO2) jest prawie identyczne z wersją ze skrzynią manualną (7,3 litra). Same liczby oddają tylko połowę prawdy, jeśli chodzi o dwusprzęgłową przekładnię. DSG jest bardzo szybka i precyzyjna. Automatyczne przegazowanie przy redukcji biegu Golfa GTI z DSG jest prawdziwą radością dla każdego kierowcy o sportowym zacięciu. Zakłada się, że prawie trzydzieści procent wszystkich kierowców GTI wybierze wersję z DSG.

Brzmienie GTI
Silnik i układ wydechowy nowego Golfa GTI wydają specyficzne, niepowtarzalne brzmienie. Brzmienie, które z jednej strony jest maksymalnie sportowe, a z drugiej strony nie denerwuje podczas długich podróży. Za dźwięk słyszalny na zewnątrz odpowiedzialny jest nowy układ wydechowy. Widoczną częścią wydechu są tylko dwie chromowane końcówki rur wydechowych z prawej i lewej strony czarnego dyfuzora. Wewnątrz skomplikowany system odprowadzania spalin dba o typowe dla GTI brzmienie. Udało się zmniejszyć masę i przeciwciśnienie całego układu, co ma bezpośredni wpływ na osiągi jezdne i zużycie paliwa.

Dynamika jazdy

Podstawowa konstrukcja zawieszenia
Golf GTI szóstej generacji ma sportowe zawieszenie, obniżone z przodu o 22, a z tyłu o 15 milimetrów. Sprężyny, amortyzatory i tylny stabilizator zostały na nowo dostrojone. Z przodu pracuje znana oś z kolumnami McPhersona ze sprężynami śrubowymi i teleskopowymi amortyzatorami. Z tyłu oś wielowahaczowa dba o to, aby ESP nie musiało często ingerować. Układ hamulcowy jest ekstremalnie wytrzymały.

Zawieszenie jest tak zestrojone, że podczas szybkich przejazdów przez zakręty, prawie nie odczuwa się pochylenia bocznego. Dzięki temu jazda jest bardzo bezpieczna. GTI jest nie tylko sportowo sztywny, lecz także bardzo komfortowy. Jest wiele sportowych samochodów, które są po prostu zbyt twarde, a ten jest dokładnie taki, jaki powinien być.

DCC – dynamicznie i jednocześnie komfortowo
Jako opcja dla nowego GTI dostępny jest adaptacyjny układ regulacji zawieszenia DCC. Reaguje on w sposób ciągły na nawierzchnię i sytuację odpowiednio modyfikując charakterystykę amortyzatorów. Kierowca odczuwa znaczą poprawę komfortu i dynamiki. Przy manewrach przyspieszania, hamowania i skręcania amortyzatory w ułamku sekundy usztywniają się, aby optymalnie spełnić wymagania stawiane przez dynamikę jazdy, a przy tym zredukować pochylenie wzdłuż osi poprzecznej i podłużnej.

Aby kierowca mógł dostosować działanie systemu do swoich życzeń, DCC Golfa GTI posiada oprócz programu „Normal” z podstawowym ustawieniem amortyzatorów, także tryby „Sport” i „Comfort”. W trybie „Sport” do bardziej dynamicznej jazdy dostosowywane jest także wspomaganie kierownicy.

XDS
Nowy GTI jest pierwszym Volkswagenem, w którym zastosowano seryjnie elektroniczną poprzeczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS. Poprawia ona znacznie trakcję i prowadzenie. Pod względem technicznym XDS jest rozszerzeniem zintegrowanej z ESP elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego (EDS).

Gdy tylko elektronika rozpozna, że podczas szybkiej jazdy na zakręcie wewnętrzne koło przedniej osi zostanie zbyt odciążone, hydraulika ESP zwiększa na tym kole ciśnienie hamowania aby przywrócić optymalną trakcję. XDS działa jak poprzeczna blokada mechanizmu różnicowego, która kompensuje przy szybkim pokonywaniu zakrętów, typową dla napędzanych na przednią oś samochodów podsterowność.

Dzięki XDS zachowanie GTI podczas jazdy jest bardziej neutralne, przypomina samochód z napędem na wszystkie koła, a nie tylko na przednie. XDS daje ogromną stabilność, a to z kolei poprawia przyjemność prowadzenia, ponieważ zmniejsza się podsterowność. Doświadczony kierowca może jeździć tym autem zdecydowanie aktywniej. Dla przeciętnego kierowcy XDS jest bardzo ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo i ograniczającym przykre niespodzianki.

Bezpieczna i spokojna jazda z ACC
Po raz pierwszy w Golfie GTI dostępna będzie funkcja automatycznej regulacji odległości ACC (Adaptive Cruise Control). Przy włączonym ACC Golf GTI automatycznie przyhamowuje lub przyspiesza w zakresie prędkości od 30 do 210 km/h. Szczególnie przy spokojnej jeździe ze stałą prędkością, na przykład przy ograniczeniach na autostradzie, ACC poprawia komfort i bezpieczeństwo.

Za regulację odległości odpowiedzialny jest czujnik laserowy w wewnętrznym lusterku, który pięcioma promieniami przez cały czas kontroluje odległość do jadącego z przodu pojazdu oraz jego prędkość. System działa także na zakrętach. Do sterowania ACC służy dźwignia na kolumnie kierownicy.

Park Assist II generacji
Kolejną nowoczesną technologią w nowym Golfie GTI jest druga generacja Park Assist – układu ułatwiającego parkowanie. Umożliwia on prawie automatyczne parkowanie tyłem równolegle do drogi. Kierowca musi tylko wciskać pedał gazu, hamulca i sprzęgła (w autach z manualną skrzynią biegów), a GTI, prowadzony przez czujniki, samodzielnie wjedzie we wskazaną wcześniej lukę parkingową. W poprzedniej wersji systemu luka ta musiała być co najmniej 1,4 metra dłuższa, niż samochód. Teraz wystarczy tylko 1,1 metra. Ponadto system dopuszcza także parkowanie „na kilka razy”. Gdy tylko kierowca poruszy kierownicą, Park Assist wyłączy się. W przypadku zamówienia tego systemu, GTI będzie wyposażony dodatkowo w czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz w system pomagający przy ruszaniu pod górę.

Reflektory biksenonowe doświetlające zakręty
Volkswagen oferuje Golfa GTI z całkowicie nowymi reflektorami biksenonowymi z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów. Główne reflektory wychylają się przy tym nawet o 13 stopni na zewnątrz i o siedem stopni do wewnątrz, zależnie od promienia skrętu. Design reflektorów ściśle koresponduje ze sportowym charakterem GTI. Wewnętrzne podwójne moduły (ksenony na zewnątrz, światła postojowe i kierunkowskazy wewnątrz) posiadają chromową osłonę, która nadaje im niezwykły wygląd. Nisko w zderzaku wbudowane są pionowe, opracowane specjalnie dla GTI reflektory przeciwmgielne. Reflektory biksenonowe i reflektory przeciwmgielne na polskim rynku należą do wyposażenia seryjnego.

Ceny
2,0 TSI 6 bieg. – 97 540 zł
2,0 TSI DG -6 stop. – 104140

Ceny pozostałych wersji Golfa 6 oraz dane techniczne wszystkich generacji można znaleźć tutaj.

Golf GTI – ekskluzywne wyposażenie standardowe
Reflektory biksenonowe, Climatronic, ESP, 17-calowe obręcze aluminiowe, sportowe fotele i sportowe zawieszenie, XDS. W ramach szóstej generacji Golfa, wersja GTI zajmuje pozycję wyjątkowego, sportowego modelu z najwyższej półki. Odpowiednio do jego charakteru wyposażenie seryjne jest bardzo bogate. Nowy Golf GTI posiada elementy wyposażenia, które w tej formie nie były jeszcze nigdy dostępne dla jakiegokolwiek innego modelu tej serii. Należą do nich reflektory biksenonowe, ESP, automatyczna klimatyzacja, przednie sportowe fotele z typowym dla GTI pokryciem z tkaniny „Jacky”, skórzana gałka dźwigni zmiany biegów z aluminiowym elementem ozdobnym, czarne aplikacje („Black Strip”), spłaszczona u dołu sportowa skórzana kierownica z emblematem GTI i czarna podsufitka. Na zewnątrz, obok elementów stylistycznych, takie detale jak seryjne 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich (typ „Denver”), czerwone zaciski hamulców, chromowane końcówki rur wydechowych w dyfuzorze lub przyciemnione pokrywy tylnych świateł odróżniają GTI od pozostałych Golfów.

Na zewnątrz
• Końcówka rury wydechowej chromowana, z lewej i prawej strony
• Obręcze kół (4) ze stopu metali lekkich „Denver” w rozmiarze 7 1/2 J x 17
• Obudowa lusterek zewnętrznych i klamki w kolorze nadwozia
• Opony w rozmiarze 225/45 R 17
• Osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu z logo GTI
• Przyciemniane tylne światła
• Szyby termoizolacyjne
• Tylny spojler GTI w kolorze nadwozia
• Zaciski hamulców w kolorze czerwonym

Wewnątrz
• Chromowane obramowania przełączników świateł
• Chromowane pierścienie ozdobne przy zegarach i na wylotach dmuchawy
• Gałka dźwigni zmiany biegów obszyte skórą, z aluminiowym elementem dekoracyjnym
• Haczyki na torby w bagażniku
• Kieszenie z tyłu na oparciach przednich foteli
• Pedały z nakładkami ze stali szlachetnej
• Podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w przednich fotelach
• Podsufitka czarna
• Przednie fotele z regulacją wysokości
• Zamykany schowek na rękawiczki z możliwością chłodzenia, oświetlany
• Schowek z pokrywą w podsufitce
• Schowki w drzwiach (z przodu z uchwytem na butelki 1,5 l)
• Multifunkcyjna sportowa kierownica (3 poprzeczki) pokryta skórą, z aluminiowymi elementami dekoracyjnymi
• Sportowe fotele z przodu
• System ułatwiający wsiadanie „Easy Entry”
• Tapicerka siedzeń z tkaniny, wzór „Jacky”
• Oparcie tylnej kanapy dzielone asymetrycznie i składane, z podłokietnikiem i otworem do przewożenia długich przedmiotów
• Uchwyt dźwigni hamulca ręcznego pokryty skórą
• Wstawki dekoracyjne „Black Strip” na tablicy rozdzielczej i w tapicerce drzwi
• Wykładzina w bagażniku z dodatkowym schowkiem z prawej strony

Bezpieczeństwo
• Biksenonowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów i spryskiwaczami reflektorów
• Elektroniczny program kontroli stabilności jazdy (ESP) ze wspomaganiem kontrowania kierownicą oraz komfortowym wspomaganiem hamulców, ABS, EDS i ASR
• Poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera, poduszka pasażera z dezaktywacją oraz poduszka chroniąca kolana po stronie kierowcy
• Reflektory przeciwmgielne w chromowanych obudowach
• System poduszek chroniących głowy z przodu i z tyłu wraz z bocznymi poduszkami powietrznymi z przodu
• Zaczepy ISOFIX (pomocowania 2 fotelików dziecięcych na tylnej kanapie)
• Elektroniczny immobilizer

Funkcje
• Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS
• Klimatyzacja „Climatronic” z 2-strefową regulacją temperatury
• Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego, regulowane w zależności od prędkości jazdy
• Centralny zamek z pilotem, składane kluczyki radiowe (2)
• Elektrycznie podnoszone i opuszczane szyby
• Filtr cząsteczek i pyłków z wkładem z węgla aktywnego
• Gniazdko 12 V w bagażniku
• Dwutonowy klakson
• Kolumna kierownicy z regulacją w pionie i poziomie
• Lampki do czytania z chromowanym pierścieniem z przodu (2) i z tyłu (2)
• Lusterko do makijażu w prawej i lewej osłonie przeciwsłonecznej, oświetlane
• Lusterko zewnętrzne po stronie kierowcy sferyczne
• Lusterko zewnętrzne po stronie pasażera opuszczane po włączeniu wstecznego biegu
• Oświetlenie bagażnika
• Oświetlenie wnętrza z opóźnieniem wyłączania i włączniki kontaktowe we wszystkich drzwiach
• Podświetlenie zegarów w kolorze białym, regulowane, czerwone nocne podświetlenie przełączników
• Sportowe zawieszenie
• Światła do jazdy dziennej
• Dojazdowe koło zapasowe
• Wskaźnik wielofunkcyjny „Plus”

Golf GTI – elementy wyposażenia dodatkowego
Wraz z szóstą generacją Golfa do segmentu aut kompaktowych, czyli także do nowego GTI, wprowadzone zostały liczne rozwiązania techniczne z klasy wyższej. Należą do nich na przykład adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, radio z nawigacją RNS 510 z twardym dyskiem i ekranem dotykowym oraz ParkAssist umożliwiający prawie automatyczne parkowanie. Poniżej wybrane elementy wyposażenia dodatkowego dostępne w momencie wprowadzenia na rynek.

• Pakiet “990”: system radiowy “RCD 310” z odtwarzaczem płyt CD, MP3 i ośmioma głośnikami, czujniki parkowania z przodu i z tyłu z funkcją wizualizacji na ekranie radia, autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back-up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu, Pakiet Zimowy (podgrzewane siedzenia przednie, spryskiwacze reflektorów, ogrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej, kontrolka poziomu płynu spryskiwaczy)
• 4 drzwi wraz z elektrycznym otwieraniem szyb z tyłu
• Adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC
• Autoalarm „Plus”
• Skórzana tapicerka „Vienna”
• Boczne poduszki powietrzne i napinacze pasów z tyłu wraz z sygnałem i lampką ostrzegawczą niezapiętych pasów
• Boczne szyby z tyłu i tylna szyba przyciemnione, pochłaniające do 65% światła
• Fotel kierowcy z elektryczną regulacją dla przednich sportowych foteli
• Obręcze kół ze stopu metali lekkich „Detroit” (4) w rozmiarze 7 1/2 J x 18 z oponami 225/40 R 18
• Pakiet „Lusterka”
• Park Assist – system wspomagający manewrowanie przy parkowaniu, wraz z ParkPilot
• Park Assist – system wspomagający manewrowanie przy parkowaniu, wraz z ParkPilot i kamerą wsteczną Rear Assist
• Przygotowanie do montażu telefonu komórkowego Premium
• Radio z nawigacją RNS 510 DYNAUDIO Excite
• Radio z nawigacją RNS 510, 4 x 20 W, 8 głośników
• Radio-CD RCD 310, 4 x 20 W, 8 głośników
• Radio-CD RCD 510 DYNAUDIO Excite
• Radio-CD RCD 510, 4 x 20 W, 8 głośników
• Szklany przesuwany i uchylny dach
• Wskaźnik ciśnienia powietrza w oponach

Ceny pozostałych wersji Golfa 6 oraz dane techniczne wszystkich generacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Volkswagen, fot. Volkswagen

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Gadu-Gadu Live
  • Gwar
  • Google Bookmarks
  • Pinger
  • Śledzik
  • Sfora
  • Wahacz